Moi!
Kumpi näistä koneista on parempi peli/viihdekäyttöön kun en osaa päättää kumman hankkisin?
-Asus Essentio CM6730 Intel i7-2600/6 GB/1 TB/GT530/Windows 7 Home Premium - pöytätietokone
-Acer Predator G3610/Intel Core i5-2300/8 GB/1 TB/NVIDIA GTX 550 Ti 1 GB/Windows 7 Home Premium - pöytätietokone
Asus vs. Acer
6
416
Vastaukset
- Mika++
Toisessa on parempi prossu ja toisessa parempi näytönohjain. Tyypillinen pakettikoneiden ongelma. Komponentit eivät ole tasapainossa. Prossuksi vähintään i5-2500 ja näyttis vähintään GTX560.
No jos pitäs päättää nii Asusin puolella olen
- Asus...
Asus on ehdottomasti parempi... minulla noita acereita ollut, asus päihittää acerin ehdottomasti. Eli asuksen kannalla :)
pakettikoneet on paskaa
- dhjkltfgujhktu6
Itse ostaisin macin :). No mutta jos nuista kahdesta pitää valita niin edottomasti Asus. Olen kuullut moneta paikasta että Acerin koneet ei ole kovin kestäviä. Korjatkaa toki jos olen väärässä. No jos saisin ilmaiseksi jommankumman niin Asuksen ottaisin :)
- juujuukuu
Aceri , prossu kelpaa pelaamiseen ja näyttis on parempi ku tossa asuksessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?
Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam2325807Eduskunnan setämiehet eivät häiritse
Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.394658KL - Sähköautoilu aiheuttaa lisäkustannuksia muille tehopiikkimaksujen muodossa!
Kauppalehti 15.1.2026 Kommentti / Sähköautoista tuli ongelma – Uusi ”vero” uhkaa Kun perhe ostaa sähköauton ja laittaa104266Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä
https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on123011Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?
Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni1182964Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto
Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,732443Silminnäkijät kertovat IS:lle useista törkeistä SDP:ssä tapahtuneista häirintätapauksista.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011749874.html Silminnäkijöiden Iltasanomille kertomusten mukaan SDP:ssä on tapahtu1212396Nainen, kaiken aikaa olin yläpuolella
Ja olen edelleen kaiken yläpuolella. Ja niin on aina oleva. :/1891648- 461629
Linta ja Pete vievät UMK:n tänä vuonna
Aika nopeasti näki kuulematta tarjonnasta ketkä homman hoitaa. Mutta etukäteen jo kiitos muille osallistujille. https:231286