ADSL-modeemi

yhteys, jos ostan uuden modeemin jossa on adsl kaapelilla ja wlan mahdollisuus, onko sellaista mahdollisuutta, että jos on kiinteässä adsl:ssä on katkos, niin voisi käyttää langatonta wlan yhteyttä samalla pc:llä?
467
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Jos naapureilta löytyy suojaamattomia verkkoja.

Äänestä

Ainakin Saunalahden kautta saatavassa Zyxel-modeemissa voi mokkulan avulla luoda varayhteyden.

Äänestä

on jos hankit mokkulan ja langattoman reitittimen joka tukee mokkulaa.

Äänestä

Kyllähän siinä langaton yhteys pelaa vaan nettiin sillä ei pääse.

-Rr

Äänestä

Kommentoi aloitusta


wlan+ kiinteä kirjoitti:

yhteys, jos ostan uuden modeemin jossa on adsl kaapelilla ja wlan mahdollisuus, onko sellaista mahdollisuutta, että jos on kiinteässä adsl:ssä on katkos, niin voisi käyttää langatonta wlan yhteyttä samalla pc:llä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu