kadotus

Pankilla joka tekee perunkirjoitukset on ilmeisesti omat kopiot ja arkistossa,toivon niin..minulle kuuluu osa kiinteistöstä joka jäi perillisille isäni kuoltua mutta en löydä sitä omaa paperiani nyt mistään.Nolo tilanne
1104
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Saattaapi olla, mutta verottajalla on alkuperäinen. Osakkuutesi osoittamalla saat verottajal kopion pientä maksua vastaan, ellet kehtaa pyytää muilta perillisiltä..
Vanhemmat perukirjat voivat olla jo maakunta-arkistossa, mutta en nyt muista vuotta milloin ne alkoi arkistoida verottaja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


serttu kirjoitti:

Pankilla joka tekee perunkirjoitukset on ilmeisesti omat kopiot ja arkistossa,toivon niin..minulle kuuluu osa kiinteistöstä joka jäi perillisille isäni kuoltua mutta en löydä sitä omaa paperiani nyt mistään.Nolo tilanne

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu