Haluaisin lukea Tex Willeriä ja Korkeajännitystä.
MUTTA.
Näistä lehdistä leviävät musteet käsiin.
Ajatellaanpa nyt hetki mitä se käytännössä tarkoittaa. Minulla ei ole aikaa pitää kovin pitkiä lukutuokioita joten lukisin yhden Tex Willerin kahdessa erässä, yhden Korkeajännityksen kahdeksassa erässä. Se tarkoittaa sitä, että yksi Tex Willer vaatisi minulta kaksi käsipesua saippuoidulla kynsiharjalla, yksi Korkeajännitys kahdeksan käsipesua saippuoidulla kynsiharjalla.
JOTEN.
Jouduin valitettavasti luopumaan Tex Willeristä ja Korkeajännityksestä. Väsyin hinkkaamaan sormiani saippuoidulla kynsiharjalla. Rajansa kaikella.
Italialaista Tex Willeriä ja englantilaista Commandoa en ole nähnyt mutta en usko, että niistäkin jäisivät musteet lukijan sormiin.
Valitus
2
271
Vastaukset 2
- vinkki.
Pitele kiinni sivun reunoista joissa on semmoiset vaaleat alueet - niitä kutsutaan harrastajapiireissä marginaaleiksi, älä pidä rasvatassuasi sivun päällä.
Voit myös käyttää hienostuneita puuvillasormikkaita.- Mustetahra
Niin. Voisin käyttää hienostuneita puuvillasormikkaita. Se on kyllä ihan totta.
Jos jonkinlaista englanninkielistä sarjakuvaa on kuitenkin tullut luettua eikä niitä lukiessa ole ollut tarvetta hienostuneille puuvillasormikkaille.
Elämme sentään kohtalaisen kehittynyttä aikaa. Luulisi, että Suomessakin jo pystyttäisiin julkaisemaan sarjakuvalehtiä joita lukiessa ei tarvitsisi hienostuneita puuvillasormikkaita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Törkeä petosepäily Suomussalmella
Uutisoi maikkari. Uhrin nimiin on nostettu pankkilainaa, hänet on saatu sijoittamaan hevosiin ja ostamaan autoja. Ei ta422036- 901035
Kysymys miehille ...
Kertokaapas miehet, että miksi monille miehille on niin hirveän tärkeää määritellä mitä mies saa tehdä ja mitä ei ja mil292907Poliisi etälamautti, sitten pahoinpiteli
Vaikeasti kehitysvammaisen niin vakavasti että kuoli pian sairaalassa. Ei osannut kehitysvammainen heti noudattaa polii296829Ttp:llä kuontalot ojennukseen
Ttp n yrittäjä ilmoitti facessa, että ttp: n tiloihin tulee lokakuun eka vkl parturi. Se tulee parturoimaan vähävaraiste75820Itsensäpaljastelija
Mikä juttu tämä nyt on. Ulkomaalainen ahdistelee naisia simpsiöllä Ei pysty lukea Lapuansanomista juttua loppuun asti. O49809- 69704
- 90665
Mies, olen pahoillani kun olen kuvitellut
Että pitäisit minusta. En sitä mistään tähdistä kuitenkaan lukenut, mulle vaan tuli jostain semmoinen tunne, kun itse ty63658- 33623