Valitus

Mustetahra

Haluaisin lukea Tex Willeriä ja Korkeajännitystä.

MUTTA.

Näistä lehdistä leviävät musteet käsiin.

Ajatellaanpa nyt hetki mitä se käytännössä tarkoittaa. Minulla ei ole aikaa pitää kovin pitkiä lukutuokioita joten lukisin yhden Tex Willerin kahdessa erässä, yhden Korkeajännityksen kahdeksassa erässä. Se tarkoittaa sitä, että yksi Tex Willer vaatisi minulta kaksi käsipesua saippuoidulla kynsiharjalla, yksi Korkeajännitys kahdeksan käsipesua saippuoidulla kynsiharjalla.

JOTEN.

Jouduin valitettavasti luopumaan Tex Willeristä ja Korkeajännityksestä. Väsyin hinkkaamaan sormiani saippuoidulla kynsiharjalla. Rajansa kaikella.

Italialaista Tex Willeriä ja englantilaista Commandoa en ole nähnyt mutta en usko, että niistäkin jäisivät musteet lukijan sormiin.

2

222

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vinkki.

      Pitele kiinni sivun reunoista joissa on semmoiset vaaleat alueet - niitä kutsutaan harrastajapiireissä marginaaleiksi, älä pidä rasvatassuasi sivun päällä.

      Voit myös käyttää hienostuneita puuvillasormikkaita.

      • Mustetahra

        Niin. Voisin käyttää hienostuneita puuvillasormikkaita. Se on kyllä ihan totta.

        Jos jonkinlaista englanninkielistä sarjakuvaa on kuitenkin tullut luettua eikä niitä lukiessa ole ollut tarvetta hienostuneille puuvillasormikkaille.

        Elämme sentään kohtalaisen kehittynyttä aikaa. Luulisi, että Suomessakin jo pystyttäisiin julkaisemaan sarjakuvalehtiä joita lukiessa ei tarvitsisi hienostuneita puuvillasormikkaita.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Sanna: Suomi maailman onnellisin maa

      Sanna muutti Suomen maailman onnellisimmaksi maaksi. Hänen pyyteetön työnsä maailmalla tuottaa edelleen tulosta.
      Maailman menoa
      196
      4159
    2. Taisi kolahtaa....

      Joku kysyi, että miksi S24 sallii kirjoittelun tänne venäläisiltä alustoilta, juttu poistui. Täällähän tosiaan välillä
      Maailman menoa
      40
      2669
    3. Moni islamilainen maa on jo kieltänyt burkat ja nigabit

      mm. Marokko, Tunisia ja Turkki. Miksi he ovat sen tehneet? No perusteet ovat selkeät ja yhteneväiset: turvallisuus, yhte
      Maailman menoa
      105
      2210
    4. Vain puolet SDP:n kannattajista luottaa puoluejohtoon häirintäkohussa

      Ja SDP on ilmoittanut, että ainoa rangaistus häirintään syyllistyneille kansanedustajille on puhuttelu - aina sama. Eli
      Maailman menoa
      86
      1952
    5. Suomi edelleen maailman onnellisin maa

      Olemme hyvällä tiellä. Laitetaan nyt talous kuntoon.
      Maailman menoa
      217
      1863
    6. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      12
      1267
    7. Kyllä mies pakit kestää

      Herranen aina nyt poijat! 😃 Jos pelkäätte pakkeja noin paljon niin hamekangasta hakemaan. Oon ite saanut useammatkin n
      Ikävä
      40
      1191
    8. Mikä kaivatussasi

      on eniten yllättänyt?
      Ikävä
      84
      1176
    9. Miksi ajattelet

      että et riittäisi kaivatullesi?
      Ikävä
      86
      898
    10. Anniina Valtonen odottaa - Sai 2-vuotiaalta lapseltaan napakan heiton!

      Suosikkimeteorologi Anniina Valtonen elää uutta vaihetta elämässään. Hän on kertonut odottavansa toista lasta. Valtonen
      Suomalaiset julkkikset
      29
      813
    Aihe