Valitus

Mustetahra

Haluaisin lukea Tex Willeriä ja Korkeajännitystä.

MUTTA.

Näistä lehdistä leviävät musteet käsiin.

Ajatellaanpa nyt hetki mitä se käytännössä tarkoittaa. Minulla ei ole aikaa pitää kovin pitkiä lukutuokioita joten lukisin yhden Tex Willerin kahdessa erässä, yhden Korkeajännityksen kahdeksassa erässä. Se tarkoittaa sitä, että yksi Tex Willer vaatisi minulta kaksi käsipesua saippuoidulla kynsiharjalla, yksi Korkeajännitys kahdeksan käsipesua saippuoidulla kynsiharjalla.

JOTEN.

Jouduin valitettavasti luopumaan Tex Willeristä ja Korkeajännityksestä. Väsyin hinkkaamaan sormiani saippuoidulla kynsiharjalla. Rajansa kaikella.

Italialaista Tex Willeriä ja englantilaista Commandoa en ole nähnyt mutta en usko, että niistäkin jäisivät musteet lukijan sormiin.

2

149

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vinkki.

      Pitele kiinni sivun reunoista joissa on semmoiset vaaleat alueet - niitä kutsutaan harrastajapiireissä marginaaleiksi, älä pidä rasvatassuasi sivun päällä.

      Voit myös käyttää hienostuneita puuvillasormikkaita.

      • Mustetahra

        Niin. Voisin käyttää hienostuneita puuvillasormikkaita. Se on kyllä ihan totta.

        Jos jonkinlaista englanninkielistä sarjakuvaa on kuitenkin tullut luettua eikä niitä lukiessa ole ollut tarvetta hienostuneille puuvillasormikkaille.

        Elämme sentään kohtalaisen kehittynyttä aikaa. Luulisi, että Suomessakin jo pystyttäisiin julkaisemaan sarjakuvalehtiä joita lukiessa ei tarvitsisi hienostuneita puuvillasormikkaita.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pehmeää laskua

      Sinulle. Muutaman kilsan päästä. Mieheltä, joka salaa välittää.
      Ikävä
      90
      3474
    2. Nainen olet minun

      Olen ominut sinut itselleni, täysin itsekkäistä syistä. Haluan rakastella sinua nainen, toivottavasti sinäkin minua. Oli
      Ikävä
      44
      2857
    3. Sille ei voi enää mitään

      Miten kaikki meni aiemmin. Oon aivan lukossa 🔒 Tuskin uskallat enää mitää tehdä. Ehkä pitää luovuttaa vaan.
      Ikävä
      74
      2366
    4. Mukavaa päivää

      Miehelle 🖕❤️‍🔥 Kahvia ja kävelylle🌞
      Ikävä
      61
      2318
    5. Harmi jos ei enään nähdä

      Ehkä se on parempi näin kuitenkin. Ehkä jotain uutta löytyy. Uskon ja toivon että olet onnellinen. Sinussa on kaikki
      Ikävä
      51
      2261
    6. Miten suhtauisitte jos kaivattunne sanoisi, ettei hänestä ole seurusteluun

      mutta seksi, hellyys ja yhdessäolo kelpaa kyllä??
      Ikävä
      116
      2246
    7. Kunpa minä tietäisin

      Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv
      Ikävä
      21
      2133
    8. Vau miten upea nainen!

      Näytit todella tyrmäävältä. 🤩😍 En meinannut saada katsettani irti sinusta.
      Tunteet
      20
      2077
    9. Merja Kyllönen: Ero

      Joko uusi kierroksessa
      Suomussalmi
      114
      1966
    10. En voi sanoa että toivon sinulle hyvää.

      Ei meitä ole tarkoitettu yhteen.
      Ikävä
      62
      1964
    Aihe