Hei!!!
Olisiko täällä ketään miestä n: 40- 55 ikäistä tanssitaitoista miestä,joka lähtis tällaisen kivan 52 v, naisen kans silloin tällöin tanssimaan jonnekin pk-seudun tanssipaikkoihin tai risteilylle jalalla koreasti!!Päiväristeily olis kiva piristys arkeen!!Asun Hesassa!! Yst. vast, [email protected]
Tanssikaveria hakeva nainen
10
474
Vastaukset
- ja vielä mersumees
Kuka sen määrittelee, että olet "kiva", sinäkö itse?
- hidasswingvalssi
Minä sopisin haarukkaasi, mutta sovitko sinä minun, onkin sitten eri asia! Pitäisi tietää pituutesi, painosi (varsinkin tuo), oletko siedettävän näköinen :-) ja ennen kaikkea, osaatko sinä tanssia!
Meitä on paljonkin yli viisikymppisiä miehiä, jotka taidamme kaikki tanssipaikoilla tanssittavat tanssit vuosien kurssituksien takeella.
Tanssiseuran etsiminen "sokkona" on vähän kuin sokkotreffit, sillä erolla vain, ettei tanssi välttämättä suju vaikka rupattelu sujuisikin... - Vastaa tähän
Olisit sopiva haarukkaan jos olet 176/57kg vaaleaverikkö sporttinen olemus.
- tanssia ja kuumia
Minä lähden kanssasi
- Nykyaikaa..
..naiselle ei kelpaa 4v vanhempi mies, vaan pitäisi mieluiten olla 12, SIIS KAKSITOISTA vuotta nuorempi.. mikä helvetin haloo nousis, jos mies tänä päivänä erehtyisi hakemaan 12 vuotta nuorempaa naisseuraa.. niin se aika muuttuu.. huh huh..
- ei kelpaa miehille
Niinhän ne miehet ovat tehneet jo kautta aikain.Tansseissakin viisikymppiset miehet hakee jopa kaksikymmentä vuotta nuorempia pimuja, samanikäiset naiset ei kelpaa! Etkös ole pannut tansseissa merkille?
- Nomen Nescio
ei kelpaa miehille kirjoitti:
Niinhän ne miehet ovat tehneet jo kautta aikain.Tansseissakin viisikymppiset miehet hakee jopa kaksikymmentä vuotta nuorempia pimuja, samanikäiset naiset ei kelpaa! Etkös ole pannut tansseissa merkille?
Poikkeuksiakin löytyy, mutta nyt olen miettinyt, onko omassa touhussa ollut mitään järkeä. Olen viittäkypää lähestyvä, en ole aikaisemmin hakenut nuoriso-osastoa enkä edes niitä kolmekymppisiä. En ole hakemisessa kiinnittänyt sen kummempaa huomiota naisen ulkonäköön tai ulkomuotoon ennen hakemista.
Niinpä nyt taidan muuttaa linjaani ja hakea naisia, jotka miellyttävät silmääni. Onko sillä edes loppujen lopuksi väliä, kuinka hyvin hän sattuu osaamaan tanssia. Tosin monia näitä nuorempia lienee turha edes yrittää enää hakea, nyt tulee varmaan pakit samantien, jotka lavalla ovat olleet jo pidempään ja kasvot saattavat olla tutut. Mutta onneksi kaiketi joitain uusiakin kasvoja löytyy, joiden suhteen ei ole mahdollisuudet vielä tyritty. Tässä kuitenkin eletään vain kerran. - Nvm55
Kyllä se on niin nykyään että 50 miehelle ei kelpaa samanikäinen nainen, vaan hakevat jopa 30 vuotta nuorempia. Treffipalstallakin jos 50 nainen hakee ikäistään seuraa niin ainoat vastaukset tulee paljon nuoremmilta seksiä vailla olevilta kolleilta.
- Mvm60
Nvm55 kirjoitti:
Kyllä se on niin nykyään että 50 miehelle ei kelpaa samanikäinen nainen, vaan hakevat jopa 30 vuotta nuorempia. Treffipalstallakin jos 50 nainen hakee ikäistään seuraa niin ainoat vastaukset tulee paljon nuoremmilta seksiä vailla olevilta kolleilta.
No jos yleistää hieman, on naisista osa samalla kriteereillä liikkeellä. Normaali painoinen, ikäänsä nuoremman näköinen 50 kybänen, alkoton mies ei kelpaa kuin lihaville, 10 vuotta iäkkäämille neidoille,
Joka harrastaa tanssi ja kurssittaa itseään, joten samassa veneessä ollaan.
- Sinikan kulta
Mikä on painoindeksisi ?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad1011825- 591190
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että4601169- 1701053
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän132837- 58831
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä49776- 84773
- 51728
- 57691