Hei!
Aromaterapiaa ei suositella raskaana oleville mutta miten on jos raskaana ollessa altistuu 8 tuntia päivässä eteeristen öljyjen hajuille eli aromaterapia öljyille ja tuoksuöljyille? Aromaterapia öljythän menevät myös hengityksen mukana elimistöön. Voiko aromaterapeutti tai töissä liikkeessä oleva jossa tehdään aromaterapiaa olla töissä koko raskautensa ajan?
Jossain luki näin: Tuoksulyhdyissä eteerisiä öljyjä voi käyttää
mielitekojen mukaan, mutta ei kuitenkaan niin, että tuoksu olisi huoneessa jatkuvaa.
Aromaterapia, eteeriset tuoksuöljyt ja raskaus
.........
0
260
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614458KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1563352Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?582667Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492584- 1332487
- 241903
- 241721
- 301636
- 1741590
- 381293