Hei! mitä pitäisi tehdä kun koirnapentu on 4vk ikäinen ja toinen silmä aukesi 2vk ikäisenä...toinen ei aukea millään. Eläinlääkärille en soita!
Pennut
4
136
Vastaukset
- jrä:Rkytttynyt
Kannattais nyt kuitenkin pyytää eläinlääkäri käymään tai edes soittaa hänelle ja kysellä toimintaohjeita. Ajatteletko itseäsi vai pentua ?
- ehdottomasti!
Onko sulla sitten jotakin pahoja kokemuksia eläinlääkäreiltä? vai maksaa liikaa vai mitäkä? Jos se silmä ei siitä lähe aukeamaan, on todella syytä ottaa yhteyttä eläinlääkäriin, tai edes asiantuntevaan henkilöön! Ajattele kuitenkin koiraasi! Ota edes yhteyttä kasvattajaan ellet itse ole kasvattaja ja kysy sieltä neuvoa! Pennun elämä ei tule kovin mukava olemaan jos sinä et nyt sitä hoitoon kuskaa kun sille asialle voidaan ehkä jotakin tehdä...
- pikasestiapua
Voi hyvänen aika! Eläinlläkärille en soita. Kyllä soitat ja pikasesti. Vai ootko noita sekasten kasvattajia jotka ajattelee vaan maksimoida rahat. Tää on niin tätä kun mistään mitään tietämättömät rupee tekeen pentuja eikä ota asioista selvää.
Sillä pennulla voi olla silmätulehdus sen avautumattoman silmän alla ja kun silmä sitten avataan niin sieltäpä sitten mätää pursuaa tai sitten pentu ehtii kuolla siihen.
- Provo...
Provo mikä provo...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1482493
- 1801728
- 921598
- 691543
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k6955- 80938
- 68871
- 61846
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes188834- 61808