Vakituinen työpaikka Laihialla, mutta Laihian, Vähänkyrön taikka Isokyrön kunnat ei vuokraa asuntoa luottotiedottomalle. Vaasasta varmaan saisi jostain, mutta Vaasasta ei kannata kulkea töissä Laihialla, koska käteen ei jäisi mitään korkeamman vuokratason ja bensan hinnan johdosta.
Kinkkinen tilanne, toki itse aiheutettu, mutta jos jollain olisi jotain hajua miltä taholta kannattaisi Kyrönmaan alueella kyselle kämppää, niin kiitollinen olisi kaikista tiedoista.
Mistä luottotiedottomalle vuokra-asunto?
7
508
Vastaukset
- piki.....
pikipruukki vuokraa jos et oo heille velkaa..
- Kylä löytyy
Itse ratkaisin ongelman niin että rupesin ryyppäämään ja sain hoitopaikan Minnesota-kodista. Sieltä käsin kävin sitten "työharjoittelussa".
- Perus-loinen
Loistava ratkaisu , juuri näin tulee toimia tämän päivän SUOMESSA.
- työtä pelkäävä
Jos olisit alkoholisti , huumeitten käyttäjä,rikollinen,mustalainen tai työtä pelkäävä. Saisit asunnon heti Isostakyröstä.
Se on täällä sääntönä.- aave maria 57
tai jos on venäläinen,somali,jne,jne... jo vain löytyy asunto.
- Hessu2345
Eipä ole vielä luukkua löytynyt. Pikipruukilla on ollu jo jonkin aikaa hakemus vetämässä ja sopivia kämppiä näyttää olevan nytkin vuokralla = ei oo vuokraamassa mulle mitään. Ok, ei täs mitään, pitää keksiä jotain...jotain jotain....
- Hessu2345
Siis sopivia kämppiä on tarjollA, piti kirjoittaa, eikä vuokralla. Ja se vielä piti sanoa, että syö saatanasti pyöriä muiden nurkissa ja vakuutella, et on just pian saamassa omankämpän. No pitää toivoa, että Kyrönmaalla riittää tarpeeksi yksinäisiä sinkkunaisia, jotka mielellään majoittaa hetkeksi jos toiseksi ;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1484173Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville703880Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.123104Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?
Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -1232718- 1822423
Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?
Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa331650Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka551470- 541312
Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1141113IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...
71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih161110