pari etsii bi-naista...mutta mistä?

Dos Con Uno

Dos con Uno

Olemme aviomieheni kanssa etsimässä parisuhteeseemme kolmatta osapuolta,joka olisi nainen...mikä olisi se oikea "reitti" mitä tulisi kulkea?Haluaisimme,että tuo kolmas osapuoli olisi muutakin kuin pelkkä "yhdenillan-juttu"...treffisivustoilta ei löydy ETSIMÄÄMME...ja onko "sen" mielisille ihmisille jokin oma kohtaamispaikka????

16

6616

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • bellazzaa

      Hei! haluisin tietää minkä ikäisiä olette ja mistä päin?

      • Dos Con Uno

        Olemme N.29 ja M 32...asustelemme pirkanmaan alueella =)


    • Terve,
      täällä olisi ihan samanlainen ajatus. Olemme pk-suedulta, n25 ja m 27. Profiilimme löytyy treffit-sivuilta nimimerkillä lady_mystery. Treffisivuilta tosiaan on lähes mahdotonta löytää ketään kiinnostunutta :(

    • häipykää

      mikä per.... seuranhakupalsta tästä on tullut, niin ärsyttää. menkää muualle!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

      • Dos Con Uno

        no sehän tässä juurikin oli pointti:MIHIN!?!?


      • CrisSiri

        ÄLÄ LUE!!!!!!


    • Princess_lady

      Kolmen kimppa, ei varsinaisesti kuulu tänne.

      Kolmen kimpassa kun on kyse vain ja ainoastaan seksin harrastamisesta. BI-seksuaalisuus on tunnetila, jossa seksuaalisuus on toissijaisena tekijänä.

      • Dos Con Uno

        kuka tässä nyt pelkästään seksiä on harrastamassa?


    • Kuusankukka

      ^Kolmen kimpassa ei välttämättä ole kyse vain ja ainoastaan seksistä. Toisille sekin on tunnetila. He tuntevat itsensä omaksi itsekseen vain polysuhteessa. Sille ei täällä vain ole omaa palstaa, joten minne muuallekaan siitä kirjoittaisi kuin bi palstalle?

      • Dos Con Uno

        KIITOS!Juurikin näin...aivan varmasti sitä löytäisi kolmannen "pyörän" yhdeksi illaksi jos niikseen tulee...mutta ongelmana onkin juuri se,että mistä löytyisi ihminen,joka olisi valmis polyamoristiseen suhteeseen pariskunnan kanssa...!?!
        no nyt rupeaa tietenkin tulemaan viestiä siitä,kuinka "ahneita,pervoja,epänormaaleja" ym. olemme...mutta tämä on meidän juttumme ja tekisi meistä onnellisia...ei pitäisi kaihertaa muiden verkkareita!


      • seksiä rakkaudella
        Dos Con Uno kirjoitti:

        KIITOS!Juurikin näin...aivan varmasti sitä löytäisi kolmannen "pyörän" yhdeksi illaksi jos niikseen tulee...mutta ongelmana onkin juuri se,että mistä löytyisi ihminen,joka olisi valmis polyamoristiseen suhteeseen pariskunnan kanssa...!?!
        no nyt rupeaa tietenkin tulemaan viestiä siitä,kuinka "ahneita,pervoja,epänormaaleja" ym. olemme...mutta tämä on meidän juttumme ja tekisi meistä onnellisia...ei pitäisi kaihertaa muiden verkkareita!

        Varmasti vaikea löytää, varsinkaan naista kolmanneksi. Kyllä se kolmas varmasti tuntee itsensä ulkopuoliseksi, nautinnon lähteeksi niille kahdelle. Mies voisi tulla helpommin kyseeseen, koska mies pystyy erottamaan seksin ja tunteet paremmin kuin nainen. Mielestäni pariskunnan kannattaisi tapailla toista pariskuntaa, koska silloin kaikilla olisi tilanteessa myös joku, joka oikeasti välittää, ei pelkkää himoa.

        Summa summarum: Jotenkin mielestäni tunnekylmää touhua etsiä toista naista pariskunnan leikkeihin. Ei siinä paljon sen toisen naisen tunne-elämää ajatella.


    • eitänne

      novoihellanlettassentäänniin

    • jumate64

      olisi kiva kun löytäisin bi naisen joskus kylään

    • muumustikka

      Noi treffi/iskuri/match jutut onkin ihan oma maailmansa. Kaikenlaisia hiihtäjiä sielläkin, useimmat vaan omat metkuilut mielessä. Yleensä pyydetään kuvaa vaikka keskustelu alkaisi puhelimessa varsin luotettavammin. Puhelimessa kun kuulisi onko siellä mies vai nainen, nuori vai vanha, normi- vai avohoidokki.

      Kokeilkaas Second Life:a jossa onnaa kaikille seksuaalisille suuntauksille tarkoitettuja avatareja, miltei kaikki käy ja useimmilla on vielä alter egoja jotka pyrkivät samaan sänkyyn. Siis jos ei mikään tunnu enää miltään niin sitten tonne.

      Noeivainaskaa, kaikki sympatiani on tuon (oletetun) parin puolella sillä sänkykaverin haku netissä on kamalan vaikeeta kaikkien feikkiheikkien, teinien ja kuvatrokareitten takia. Väittäsin että 100 vastausta johtaa 2 puheluun ja yhteen tapaamiseen joka johtaa mukaviin muistoihin 0.1 prosentin todennäköisyydellä. Baarissa sentään tapaa heti nokikkain.

      Saamari sentäs ettei täällä tietotekniikan luvatussa maassa(?) Gindr:n ja muitten radareitten käyttö meinaa ottaa tuulta vaikka kaikkia kumminkin panettaa. Ainiijoo, onnistuessaan Grindr:kin kohta luokiteltaisiin parittajaksi.

    • 3party

      Täällä sama tilanne ;( ...Pohjois-savosta olemme n29 ja m28...

    • muumustikka

      Siis kaikkia hiukka panettaisi mutta mikään ei yhdistä? Kaikki haluaa naista mutta pareissa voi olla joku mieskin ja sehän ei käy? Ei kuulosta bisseilyltä. Me voidaan kutsua parit meille mutta sitten miestenkin pitää todella tulla mukana ja nauttia elämästä :)

    Ketjusta on poistettu 14 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle

      Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku
      Maailman menoa
      30
      5053
    2. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      67
      1940
    3. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      113
      1817
    4. Erään T miehen viimeinen aloitus tänne

      Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel
      Ikävä
      29
      1714
    5. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      111
      1690
    6. Björn Wahlroos ykkösaamussa nautittavaa kuunneltavaa

      Ehdottomasti viisaimpia ja tietävämpiä ihmisiä mitä Suomesta koskaan tullut. Naureskeli viherpiipertäjille jotka ihan p
      Maailman menoa
      234
      972
    7. Kumpi teki aloitteen?

      🤗🤗🤗🤗
      Ikävä
      71
      911
    8. Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen

      Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.
      Ikävä
      44
      887
    9. Leikitään tavuleikkiä

      Millaiset nimitavut muodostuvat jos yhdistät oman etunimesi ensimmäisen tavun ja kaipaamasi ihmisen etunimen ensimmäisen
      Ikävä
      54
      833
    10. Mitkä on ne piirteet

      Mitkä kaivatussasi vetoaa tai mihin ihmiset kiinnittävät huomiota
      Ikävä
      53
      792
    Aihe