häpeän homouttani

en kestä en halua olla homo. huomasin homouteni kymmenenvuotiaana. nyt olen 12 vuotta. en ole paljastanut kenellekkään mutta varmaan muut ovat huomanneet koska toivoin 9 vuotiaana joululahjaksi korkokengät. pidän erityisesti ruotsalaisista pojista ja katson miesten uimahyppyä. haluan apua. onko täällä ketään kohtalotovereita? en halua olla homo
9462
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Oletko ihan varma, ettet ole vain katsonut liikaa salkkareita?

Äänestä

siitä sen keksinkin :(

Äänestä

nolo 0.o

Äänestä

Mulla oli TODELLA paha hyväksyä omaa homouttani ja vasta viime vuosina olen alkanut elää "vapaasti" elämääni. Kaikki on todella muuttunut hyväksi ja tajusin, että se etten elänyt kuten mun oli tarkoitettu, se vaikutti todella moneen asiaan. Ja niin se kauanko elin kaapissa oli aika pitkä aika nyt olen jo 28 vee mutta onnellinen ja parisuhteessa maailman ihanimman kundin kanssa. Rohkeutta sulle hätääntynyt ota oma aikasi ja etene omaan tahtiin.

Äänestä

hyvä että hapäet se on ihan normaalia!

keep it going!

Äänestä

Taas jollain ollu tylsäää...

Äänestä

heiheiheih ei siin oo miiitää hävettävää! olet vaa iha oma ittesi nii kaikki o kunnos nii sanoo mää! älä välitä muista! homot o kivoja iha samalaisii ku muutkin! :-)

Äänestä

Homous on luonnotonta ja siksi nimenomaan häpeä ja synti

1Äänestä

Nyt ei kannata asennoitua homon tai heteron asemaan. Olet vielä niin nuori, että sukupuolisuus hakee muotoaan. Olen hakenut tuota itsekkin, jälkeenpäin olen huomannut olleenni itsekkin teini-iän kynnyksellä homo tai vähintäänkin bi. Sitten vankkumaton hetero. Vanhemmiten taas enemmänkin bi. Raakel Liekki sanoi halujen ja sukupuolisuuden , ehkä vaihtelevan iän myötä ja näin vanha kaikki vaiheet käynneennä olen samaa mieltä. Vahinko, ettei kaikkea tullut koettua.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hätääntynyt kirjoitti:

en kestä en halua olla homo. huomasin homouteni kymmenenvuotiaana. nyt olen 12 vuotta. en ole paljastanut kenellekkään mutta varmaan muut ovat huomanneet koska toivoin 9 vuotiaana joululahjaksi korkokengät. pidän erityisesti ruotsalaisista pojista ja katson miesten uimahyppyä. haluan apua. onko täällä ketään kohtalotovereita? en halua olla homo

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu