Onko tämän kaltaisissa tähtäimissä joku raja kuinka vahvan voi ostaa eli kuinka vahvoja suomessa myydään?Onko teho 1mW laillinen tai sallittu vai saako siitä vahvempia lainkaan?Mikä on raja kyseisen tyyppisissä tähtäimissä ja tietääkö joku syyn miksi raja on laitettu.
Laser tähtäin
4
1443
Vastaukset
- voi jeesus...
Kerro hyvä mies mihinkä h*lvettiin sinä tarvitset laser-tähtäintä.
- Tietoa sinulle
Se on sinulle uutta mutta lasertähtäin on sellainen joka kiinnitetään aseeseen ja se laservalopiste näyttää osumakohdan ainakin sitten kun saan sen kohdistettua piipun mukaan.Etkö sinä ole koskaan nähnyt sellaisia vaikka niitä on myyty jo kauan?Sellainen oli Sylvester Stallonen Jatimatikissakin ja punainen valo näkyi mukavasti kun hän käveli ja ase liikkui askelten tahdissa.Hieno se on ja haluan sellaisen omaan aseeseen vaikka se näyttääkin vaaralliselta mutta sitä se ei oikeasti ole eikä sillä voi leikata niin kuin James Bondissa tapahtui.
- ressu.
En muita noita rajoja, mutta ne ovat turvallisuussyistä silmävaurioiden takia.
Laasertähtäimellä ei kyllä ole juuri mitään käyttöä. Kivääreissä täplän koko on normaaliampumamatkoilla niin suuri, että kiikaritähtäin tai punapiste hakkaa sen mennen tullen. Pistoolissa pelkän laaserin perusteella ampuminen on hidasta ja avotähtäinten kanssa se jotenkuten toimii. Itse olen käyttänyt sitä liipaisuvirheiden korjaamiseen. Täplän heilahtaminen liipaisuhetkellä on helppo havaita, jolloin oppii nopeammin hallitsemaan asetta.
Halpojen laasereitten optiikka on huono ja pisteen koko suuri ja epämääräinen. Halvoissa kikottimissa säädöt eivät tahdo myöskään pysyä paikoillaan vaan osuma vaeltelee sinne tänne.
Itse olen kokeillut laaseria pistoolissa, pistoolikarbiinissa, haulikossa ja kiväärissä.
Pätkäpumpussa se on hauska peli, muttei siitä mitään järkevää hyötyä ole. - juuuhj
googlesta löytyy raja-arvot tuontiin,ja käyttöön...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2313011Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1972646Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1121253Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1411208Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait2991119- 701108
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka3721091Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831065Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a211005Omakotitalossa väkivaltaa ounasrinteellä
Kertoo iltalehdet Mitä lienee Tapahtui. Verinen ihminen kannettu lanssiin8833