Tuossa otsikossahan tuo kysymys jo tulikin... eli onko kukaan ostanut ja mitä maksoi? Ajattelin että vois saada halvemmalla kun Suomesta. Täällä ne taitaa olla parinsadan kieppeillä??!!? Poikaystävä on lähdössä Japaniin ja ajattelin hänellä osatatuttaa ;)
Vastaukset 4
- JebuJee
Ostatuttaa siis :) Älkää välittäkö kirjoitusvirheestä :)
- kakaku.com
Pikaisesti netista katsottuna hintahaitari jotain 7000 jenin ja vajaan 40000 jenin valimaastossa, riippuen ostopaikasta ja bootsien mallista.
http://kakaku.com/ on hyva paikka tutkiskella eri tuotteiden hintoja. - JebuJee
Kiitos vinkistä! Käyn tuolta katsomassa!! :)
- Ei koirabuutseille
Otanpa sitten ilonpilaajan roolin. Tiesitkö, että valtaosa myös Japnissa myytävistä Ugg-bootseista tehdään Kiinassa, vaikka autralialaisina tuotteina ne tunnetaankin. Jokaiseen pariin tapetaan jokunen karitsa vain jalkineita varten. No eipä sekään vielä, mutta nyt uusimmat muotiluomukset ovat turkissomisteisia. Kiinassa turkis saadaan koiran karvoista. Koirat valitettavasti nyljetään elävinä. Nämä faktat voit todeta mm. kansainvälisten eläinsuoelujärjestöjen sivuilta. Mieti vielä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791366
- 851263
- 1021003
- 48849
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40743Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83609Leski ja Volvomies
Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..7546Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä30538Mikä on vahvuutesi palstalla?
Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr111520Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su44512