Tuossa otsikossahan tuo kysymys jo tulikin... eli onko kukaan ostanut ja mitä maksoi? Ajattelin että vois saada halvemmalla kun Suomesta. Täällä ne taitaa olla parinsadan kieppeillä??!!? Poikaystävä on lähdössä Japaniin ja ajattelin hänellä osatatuttaa ;)
Ugg bootsit Japanista?
4
354
Vastaukset
- JebuJee
Ostatuttaa siis :) Älkää välittäkö kirjoitusvirheestä :)
- kakaku.com
Pikaisesti netista katsottuna hintahaitari jotain 7000 jenin ja vajaan 40000 jenin valimaastossa, riippuen ostopaikasta ja bootsien mallista.
http://kakaku.com/ on hyva paikka tutkiskella eri tuotteiden hintoja. - JebuJee
Kiitos vinkistä! Käyn tuolta katsomassa!! :)
- Ei koirabuutseille
Otanpa sitten ilonpilaajan roolin. Tiesitkö, että valtaosa myös Japnissa myytävistä Ugg-bootseista tehdään Kiinassa, vaikka autralialaisina tuotteina ne tunnetaankin. Jokaiseen pariin tapetaan jokunen karitsa vain jalkineita varten. No eipä sekään vielä, mutta nyt uusimmat muotiluomukset ovat turkissomisteisia. Kiinassa turkis saadaan koiran karvoista. Koirat valitettavasti nyljetään elävinä. Nämä faktat voit todeta mm. kansainvälisten eläinsuoelujärjestöjen sivuilta. Mieti vielä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso245330Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait1624162Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani143607Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai683113- 902927
- 452883
Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1522677Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist282503- 201735
"Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko
"Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For1221681