Koko kansan antiikki- ja keräilyalan myynti- ja näyttelytapahtuma toista kertaa Hämeenlinnassa Hämeenkaaren urheilutalossa 26.11. - 27.11.2011 klo 10-16. Näytteilleasettajina alan ammattilaisten lisäksi paljon yksityisiä keräilijöitä ja keräilyalan yhdistyksiä.
Pääsylippu 7€, perhelippu 14€ (=saman talouden kaksi aikuista ja kaikki perheen alle 18-vuotiaat lapset), alle 15-vuotiaat maksutta aikuisen seurassa. Molempina päivinä klo 14-16 liput 5€ / 10€. Lipunhinnat sis. alv. 9%.
Mukaan on ilmoittautunut 58 näytteilleasettajaa (tilanne 10.11.) ja tarjolla on esim. antiikkesineitä, designia, retroa, vintagea, lasia, keramiikkaa, astioita, hopeaa, koruja, kirjoja, kortteja, rahoja, militariaa, tekstiilejä, leluja, yms. wanhaa keräilyllistä tavaraa.
Lisätietoja tapahtuman www-sivuilta, jotka löytyvät osoitteesta http://www.laatumessut.com/hameenlinna1111.htm .
HÄMEENLINNAN ANTIIKKI- JA KERÄILYMARKKINAT 26.11. - 27.11.2011
2
263
Vastaukset
Maksuton arviointi markkinaviikonloppuna: Veikko Ahoniemi Suomen Kellomuseosta arvioi launtaina 26.11. markkinavieraiden vanhoja kelloja ja Kari "Antiikkia, antiikkia" Toivonen arvioi sunnuntaina 27.11. markkinavieraiden antiikkiesineitä.
Pienoisnäyttelyitä tapahtumassa:
Hämeenlinnan Postimerkkikerho ry:n osastolla mm. joulu- ja uudenvuodenkortteja Markku Koivuniemen kokoelmista, Hämeenlinna-kortteja Matti Parkkosen kokoelmasta ja Siperian rata-aiheisia kortteja Yrjö Niemen kokoelmasta. Exlibris Aboensis ry:n osastolla pienoisnäyttely kirjanomistajamerkeistä.
Rahojen arviointia:
Etelä-Hämeen Numismaatikot ry:n osastolla rahojen arviointia markkojen vaihdon euroiksi päättyessä 29.2.2012. Numismaatikot tunnistavat esim. vaihtoon menevistä rahaeristä, onko niissä mukana rahoja, joiden numismaattinen arvo on myydessä pelkkää suoraa vaihtoarvoa isompi.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Missä kokoomuksen naiset?
Hähmäistä ukkotarinaa kuultu koko viikonloppu. Kukaan ei ole kokoomuksessa edes yrittänyt pitää naisten puolta. Jopa933631Finland is now Petter place
Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.292383Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita
HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.1422039Toivon että kuulut elämääni
Mutta aika näyttää miten läheisesti. Lupaan kertoa jossain sivulauseessa, kun muutan paikkaa.34891- 44821
En unohda sua
En vaan unohda sua. Eikä se näköjään ole tarkoituskaan. Rakastan sua sitten omalla tavalla kauempaa kun mikään muu ei on30810Mahdatko ymmärtää sitä
Mä en selviä jollei me jutella kunnolla. Tarvitsen sua siihen. Etkä sä voi sitä tietää kun en ole ilmaissut mutta olen61785Jorma Lind kuollut
Ylen uutisankkurina 40 vuotta toiminut Jorma Lind on kuollut 85-vuotiaana. https://yle.fi/a/74-20230265 ARVl on näet4754- 40697
Kyllä nainenkin voi ottaa yhteyttä
Ja on ihan kiva jos ottaa yhteyttä mieheen. Minä ainakin olisin onnessani jos nainen ottaisi yhteyttä. mies87676