Hei,
Olen suhteellisen kokenut yksin matkaaja, mutta tähän asti olen käynyt vain kaupungeissa, joissa oikeasti tiedän olevan turvallista. En siltikään ota turhia riskejä, mutta en myöskään halua linnottautua hotellihuoneeseen pimeän laskuduttua.
Mikä on Bukarestissa käyneiden mielipide? Uskaltaako yksin liikkeellä oleva nainen liikkua kaupungin keskustassa vielä pimeän tultua?
Nainen yksin Bukarestissa
3
1488
Vastaukset
- ldldldldldldldld
Ei.
- Lehtori_Iiris_Tissi
Kävin Bukarestissa ennen vappua. Luulin meneväni tunkkaiseen kansandemokratiaan, mutta pääsinkin aurinkoiseen Pariisiin! Turvallinen ja siisti kaupunki. Ravintoloiden palveluasenteessa on vielä reilu ripaus sosialismin aikaa.
Juttusi on yli 10-vuotta vanha.
Mutta miten kävi. Olitko reissussa?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1251278
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait89924- 95922
Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede24869Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat289766- 95748
- 34648
- 109646
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.50581Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.
Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet131568
