Iso Talo Pirkanmaan Maaseudulla

Jaadajaada

Satavuotias talo rauhalliselta paikalta, järvi lähellä, n 1 ha tontti. Huoneita 10 k s, sähköt, kunnan vesi ja viemäri, öljylämmitys. Osin remontoitu. Sopii isolle perheelle, kahdelle sukupolvelle tai yrityskäyttöön.

Vuokrataan vain työssäkäyvälle ja asiansa hyvin hoitaneelle. Luottotiedot tarkistetaan, 2 kk vuokravakuus. Vuokralainen maksaa käyttämänsä sähkön, veden ja lämmitysöljyn. Vuokra 850 e / kk.

[email protected]

7

1097

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • takaisin Tampereelle

      Olemme työssäkäyviä ja asiamme hyvin hoitanut (mm.luottotiedot kunnossa) perhe ja etsiskelemme Tampereen lähettyviltä näin ensialkuun vuokrattavaa omakotitaloa/maatilaa.
      Tarjoamanne talo kiinnostaa kovasti, joten toivoisinkin yhteydenottoa s.postiini mahdollisimman pian: [email protected] Kiitos etukäteen!!:)

    • edelleen hakusessa..

      Oliko taloilmoitus ihan vitsillä kirjoitettu, sillä en ole odotteluistani ja sähköpostiviestistänikään huolimatta saanut mitään vastausta???!!
      Kummeksuksija M...

    • KuSe^t

      Niin siis sama tyyppihän myy tätä taloa toisella sivulla että empä pitäisi kovin luotettavana...

      • koikkalainen kaukaa

        No jaa, jos omistaja ei ole aivan varma siitä haluaako vuokrata, vaan mielummin myisi koko homman, mutta ei ole saanut vielä ostajia talolleen, ja sitten on myös vuokraaminen käynyt mielessä....


    • juupaseipäs

      Tiedän talon. Nähnytkin sen. Sen kanssa on jahkailtu ees taas jo vuosia. Hinnat ja vuokrat hettelehtii rajusti :(

      • kas vaan

        Joo, se taitaa olla se entinen hoitokoti ja hullujen huone Ruovedellä. Sehän se on.


    • *Joulupukki

      Kaikkee paskaa tekin mietitte, hullujen huone sopis teille, pitäis olla vaan modernimpi. Muuten nääs voi päästä järki karkuun..:D

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      218
      3654
    2. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      15
      3575
    3. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      91
      2618
    4. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      14
      2212
    5. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      60
      2180
    6. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      11
      1929
    7. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      48
      1745
    8. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      90
      1601
    9. Kenen luo menisit nyt

      jos se olisi mahdollista?
      Ikävä
      86
      1245
    10. Mikä kaivatussasi

      kolahti? 💥
      Ikävä
      73
      1175
    Aihe