Funchalissa ollaan nyt

obrigado1

Alahan Eemeli tulla sielta on mukavaa olla Miramar hotellissa.Kelit ovat ihan hyvat.Joku kyseli Savoyn kohtaloa niin se on auki koko tilanne toisen omistajan kuoleman johdosta.Tontilla ei tapahdu mitaan.Ensi viiko ollaan omassa lukaalissa Promenadessa.Pestana hoitaa kuljetuksen hakee laukut huoneesta ja vie meidat Promenadeen klo 13.45 .Eilen oltiin laavaluolia katsomassa Vicentessa .Tanaan ollaan menossa kirkkokonserttiin,jossa kuullaan musikaalimusiikkia.Eemeli alahan pakata laukkuja ei ole kuin vajaa viikko kun olet Funchalissa.

2

286

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Juu. Laukut on haettu ullakolta. Pitää alkaa pakata kohtapuolin. Millaiset nuo Vicenten laavaluolat ovat? Lämpöä ilmeisesti riittää suomalaisittain?

      • Laavaluolat nähnyt

        Laavaluola sinällään ei ole mikään kauhean erikoinen, mutta siinä yhteydessä on museo, missä on esim. 3D-elokuva Madeiran synnystä yms. Mielestäni kannattaa käydä. Sinne on valmiita retkiä (Strawberry ??) - ihan edullinen ja englanninkielinen opas mukana ja kokonaisuudessaan hintansa (edullinen) väärti.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies vinkkinä sulle

      Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista
      Ikävä
      85
      7455
    2. Oletko katkera kun

      Et saanut kaivattuasi
      Ikävä
      96
      5384
    3. Mitä haluat sanoa tällä hetkellä

      Hänelle 🫶 ⬇️
      Ikävä
      257
      4595
    4. Haluun sua niin paljon

      ❤️🥰🥹 Miehelle
      Ikävä
      44
      4495
    5. Vietetään yö yhdessä

      Rakastellaan koko yö
      Ikävä
      62
      3247
    6. Mitä palveluita mies..

      Haluaisit tilata minulta? -N
      Ikävä
      49
      2685
    7. Olet oikeasti ollut

      Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.
      Ikävä
      22
      2348
    8. Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit

      Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘
      Ikävä
      29
      2322
    9. Oletko tyytyväinen viime tapaamiseemme?

      Vai toivoitko sen menevän toisella tavalla? Miten?
      Ikävä
      49
      2313
    10. Nyt se sit loppuu

      Et ei enää nähdä ja yhteyttä pidetä.
      Ikävä
      41
      2184
    Aihe