Funchalissa ollaan nyt

obrigado1

Alahan Eemeli tulla sielta on mukavaa olla Miramar hotellissa.Kelit ovat ihan hyvat.Joku kyseli Savoyn kohtaloa niin se on auki koko tilanne toisen omistajan kuoleman johdosta.Tontilla ei tapahdu mitaan.Ensi viiko ollaan omassa lukaalissa Promenadessa.Pestana hoitaa kuljetuksen hakee laukut huoneesta ja vie meidat Promenadeen klo 13.45 .Eilen oltiin laavaluolia katsomassa Vicentessa .Tanaan ollaan menossa kirkkokonserttiin,jossa kuullaan musikaalimusiikkia.Eemeli alahan pakata laukkuja ei ole kuin vajaa viikko kun olet Funchalissa.

2

312

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Juu. Laukut on haettu ullakolta. Pitää alkaa pakata kohtapuolin. Millaiset nuo Vicenten laavaluolat ovat? Lämpöä ilmeisesti riittää suomalaisittain?

      • Laavaluolat nähnyt

        Laavaluola sinällään ei ole mikään kauhean erikoinen, mutta siinä yhteydessä on museo, missä on esim. 3D-elokuva Madeiran synnystä yms. Mielestäni kannattaa käydä. Sinne on valmiita retkiä (Strawberry ??) - ihan edullinen ja englanninkielinen opas mukana ja kokonaisuudessaan hintansa (edullinen) väärti.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ketä ikävöit?

      Tuntomerkkejä jos täällä oikeat kohtaavat❤️
      Ikävä
      104
      2301
    2. Ammuskelua taas

      Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.
      Kokkola
      23
      1430
    3. Et saa mua ikinä

      Oma vikasi. Naiselta.
      Ikävä
      129
      1428
    4. Juniorivalmennus Jokereissa..

      Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau
      Nuorten jääkiekko
      31
      1424
    5. Päivämääriä

      Minä päivämääränä näit kaivattusi viimeksi?
      Ikävä
      68
      1243
    6. Introverttinä osastolla

      Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s
      340
      1094
    7. Toivotko, että

      hän tulisi juttelemaan sinulle, vai lähestytkö mieluummin itse?
      Ikävä
      89
      995
    8. Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?

      Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?
      Ikävä
      56
      944
    9. 122
      821
    10. VIELÄKIN NAURATTAA

      Seurustelua haluais. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      82
      806
    Aihe