Moi !
Olen 17-vuotias poika ja haaveilen nyt jo lapsista ja perheestä ja haluiaisin lapsia joiden kanssa mennä puistoon leikkimään. onko tämä paha?
Olen 17-vuotias poika ja haaveilen nyt jo lapsista ja perheestä ja haluiaisin lapsia joiden kanssa mennä puistoon leikkimään. onko tämä paha?
Vastaukset 3
Vanhimmat
On paha. Hae itsellesi apua. Terveellä miehellä tuo alkaa olla mielessä noun 35-vuotiaana, jolloin moni polkee 25-vuotiaan, vauvakuumeisen nartun kantavaksi.
Heips. :) Ei ole ollenkaan paha. :) Kukin mies kasvaa omaa tahtiaan, ja ei ole mielestäni missään sanottu kuinka nopeasti miehellä puskee läpi perheen perustamis haaveet. :) Olet kuitenkin vielä nuori, kuumeile vielä vähän aikaa. :) Sen jälkeen kun olet vaikka työelämässä niin voi tuota perheen perustamista miettiä. :) Lapsien hankinta kun saattaa olla helppoa hommaa, mutta kustannukset ja kaikki muut mikä lapsen mukana tulee, onkin aivan toista. :)
Ei todellakaan ole mikään kasvunmerkki jos hauaa lapsia, vaan se on vastuuttomuuden merkki ja jonkun ihme todistelutarpeen merkki.
Voi olla merkki myöskin siitä, että haluaa kahlita toisen itseensä epävarmuuttaan;)