miten Ihmiset

vaan katoo? lähtevät tupakille, kaljolle, käymään r kiskalla, ja sit niitä ei oo enään ?????
Nyt kaipais jotain helvetin hyvää vinkkiä, miten toi tehdään............
287
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

silla sinullakin on ihmisiä jotka jäävät sinua kaipaamaan,,, Syyttelevät itseään, ja saavat ongelmia omaan elämäänsä siksi etteivät tienneet sinun tarvitsevan apua.

Äänestä

Onhan näitä. Vuosia takaperin oli hyvin tummia ulkomaalaisia miehiä, Irakista ja sieltäpäin, menivat naimisiin sinisilmäisen suomalaisen naisen kanssa ja heti hääpäivän iltana läksivät hakemaan tupakkia ja hävisivt sille tielle, todellakin kuin pieru Saharaan. Toki heidät saatettiin siepata tai tappaa, heillä saattoi olla vihollisia, mutta todennäköisempää on, että saivat kansalaisuuden ja katosivat suunnitellusti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jo puoliksi kadonnut kirjoitti:

vaan katoo? lähtevät tupakille, kaljolle, käymään r kiskalla, ja sit niitä ei oo enään ?????
Nyt kaipais jotain helvetin hyvää vinkkiä, miten toi tehdään............

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu