Kissalepakko

taivasalla

Hei!
Onko talvelle näkyvissä uutta rakasta? Edellisestä suhteesta on jo useita vuosia. Millainen mies tuntusi olevan tuossa kohta viittäkymmentä käyvälle naiselle? Ihastuskin on työpaikalla, mutta "käykö hän pyydyksiin"....

9

218

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ihastuksesi nautii huomiosta mut ei ole valmis uuteen suhteseen mut nautii ystävyydestä. joka on kummallekin iso asia.
      haluat pitää vapautesi pohimiltasi mut näen suhteen missä kummallakin on omat nurkat mut vasta kevään korvilla kun lehti alkaa vihertää. sinä löydät hänet ja yllätät olemuksellasi hänet. mut ei ole tämä työpaikan ihminen.

    • taivasalla

      Kiitos pikaisesta vastauksestasi. Tuo ihastus on jo tavallaan taakse jäänyt juttu, vaikka en tietystikään pahakseni panisi, jos kelkkansa kääntäisi. Tiedän kyllä, että minulla ei ole mahdollisuuksia.
      Onko mitään tuntomerkkejä tähän "keväänkorvamieheen"? Siis mistä löytyy? Onko jo siis tuleva kevät? Ja onko pitkäaikaistakin.... Olisi kyllä kiva jos tulisi pian. :)

    • en näe aikaa paikaa näen et koivu kukkii eli aikaa on pitkä toivi nauti ja elä silmät auki niin tulet kokee yllätyksen.
      sinun elämän ilo tulee näkyy ja tekee sinusta kiinostavan usko pois iloinen ihminen huomataan.

    • taivasalla

      Eli et näe ulkoisesta olemuksesta mitään... tumma, vaalea, nuorempi, vanhempi tai jotain...?
      Sitten vielä...onnistuuko reilun kuukauden päästä koiran leikkaus? Arveluttaa vähän , että mitähän tekisi...

      Kiitos, jos tähän vielä ennättäisit.

    • kaikki menee hyvin.
      en näe kuin tulvan polun jonka SINÄ löydät.
      kyllä kaikki eläimen kanssa menee hyvin. toki kipua on alkuun...mut kaikki menee silti hyvin.

    • taivasalla

      Ok, kiitos! Jos mietin omaan tärkeysjäjestykseeni asioita, niin sama vaikka ketään ei tulisikaan, kunhan vain karvaturri on kunnossa. :)

    • taivasalla..

      Koivu on täydessä lehdessä ja kukintansa kohta kukkinut, mutta eipä mitään muutosta ole tapahtunut elämässäni. Onko tähän aikatauluun tarkennusta?

      Koiran leikkaus meni tosi hyvin, ei edes huomannut, että mahassa oli haava.

      • näkisin että et koivun aikaa muista aina että näen yhden vaihto ehdon koska jokaisella on oikeus päätää.
        olisiko joku yritänyt koivun kukkinan aikaa lähestyä sinua mutta olet sanonut kiitos ei.


      • taivasalla palauttaa
        kissalepakko kirjoitti:

        näkisin että et koivun aikaa muista aina että näen yhden vaihto ehdon koska jokaisella on oikeus päätää.
        olisiko joku yritänyt koivun kukkinan aikaa lähestyä sinua mutta olet sanonut kiitos ei.

        No niin tietysti....enpä tuota ajatellut. Ex-mies on tässä ehdotellut kaikennäköistä...;) En kuitenkaan ole suostunut, sillä en usko että mikään muuttuisi mielestäni liiallisen alkoholin käytön suhteen. Kuinka tässä tulee käymään? Olisiko meillä tulevaisuutta oikeasti?

        Löytäisinkö tässä kesällä vai milloin jonkun muun, katsoisitko. Missä on onneni? Kiitos!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      616
      2310
    2. Hotellille löytyi ostaja....

      Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,
      Kuhmo
      27
      1146
    3. Sinä. Just sinä.

      Palataan ajassa taaksepäin vuosi tai kaksi. Mitä tekisit toisin jos voisit?
      Ikävä
      109
      1128
    4. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      8
      982
    5. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      87
      880
    6. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      101
      865
    7. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      89
      762
    8. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      50
      759
    9. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      64
      731
    10. Moi, olen Lampunhenki

      Kerro toivomuksesi🏺
      Ikävä
      66
      587
    Aihe