Super mario Galaxy-kysymyksiä

Hungogirls

1. Kuinka pitkä peli on? Eli paljonko siinä on vedettäviä maita?
2. Siellä Terracen lähellähän on kukkulan päällä ( tai kohoaman) on sellainen vihreä tähti, pitääkö sitä varten tosiaankin kerätä 120 kultatähteä?
3. Voiko peliä pelata sillä tavalla kaksinpelinä, että molemmat pelaajista pelaa omilla tyypeillä ja omilla ohjaimilla, mutta silti ollaan samassa maassa , samaan aikaan suorittamassa maan haasteita?

TARVITSEN VASTAUKSIA! KIITOS

2

292

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • huohohhh

      kato wikipediasta

    • Kalapulla

      1. Peli on aika pitkä. Siinä pitää tosiaan kerätä 120 tähteä. Pelissä on muistaakseni noin seitsemän tai kahdeksan "domea", jotka ovat paikkoja, mistä löytyy aina noin viisi erilaista maata, joissa kaikissa on usein monta eri tehtävää, eli pelattavaa kyllä riittää. Jotkut tehtävät näissä maissa aukeavat vasta kun Bowser on lyöty.

      2. Ei tarvitse! Riittää että keräät pelin kaikki vihreät tähdet, joita on pelissä ehkä noin viisi kappaletta. Tässä paikassa on sitten neljä erilaista maata, joista viimeinen aukeaa kun on kerännyt kaikki 120 tähteä, mutta muihin pääsee heti.

      3. Ei voi. Jos pelaat kaksinpeliä, toinen on Mario, ja toinen on pelkkä tähtäin ruudussa, jolla voi painaa kaikkea esimerkiksi, rahoja, jolloin Mario saa ne, tai painaa vihollisia että ne pysähtyvät, tai painaa itse Mariota, jolloin se hyppää korkeammalle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      70
      4505
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      105
      3759
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      127
      3426
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      35
      1958
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      69
      1911
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1209
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      94
      979
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      125
      922
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      55
      905
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      827
    Aihe