Mun äidillä on 2 nöffiä ja hän on nyt päättänyt myydä ne muuttuneen elämäntilanteen vuoksi.Toinen on pian 3v tyttö ja 10v uros nöffi ja ne myydään ainoastaan yhdessä,kun tolla 10v on kaveri kuollu niin seki meinas kuolla suruun niin niitä ei voi erottaa.Äitini pyytää niistä 600e.tiedustelut sähköpostilla,mun sähköposti on [email protected]
myydään 2 nöffiä
15
6844
Vastaukset
- yx vaa
jos on noinkii iäkkäitä koiria niin kannattaako niistä noin paljoa pyytää=)
onko niitä näyttelytetty?
lonkkakuvattu????? - Anonyymi
600 euroa per koira vai 600 euroa per kaksi koiraa?
Mielestäni hyvä myydä molemmat koirat samaan kotiin, mutta epäilen kyllä että 2 nöffiä etsiviä ihmisiä ei paljon ole.- taija
Ne nöffit maksaa yhteensä 600e.Ei oo viä myyty niitä muutama perhe on kiinnostunu niistä,eivät ole viä sit lopullista päätöstään tehneet.Toivottavasti joku ne ostais hyvään kotiin:)
- nöffin omistaja
taija kirjoitti:
Ne nöffit maksaa yhteensä 600e.Ei oo viä myyty niitä muutama perhe on kiinnostunu niistä,eivät ole viä sit lopullista päätöstään tehneet.Toivottavasti joku ne ostais hyvään kotiin:)
Minunkin nöffini maksoi 800 euroa. Joten hyvään hintaan myy kun kerta yhdessä!
- yx vaa
nöffin omistaja kirjoitti:
Minunkin nöffini maksoi 800 euroa. Joten hyvään hintaan myy kun kerta yhdessä!
meidänkin kaikki 3 nöföä maksoi sen 800 ekee per pentu.Mutta nyt onkin kysymys jo vanhemmista nöföistä.800 ekee on se hinta -minkä pentu maksaa eikä ole yhtään liikaa pyydetty!
- tanja233
taija kirjoitti:
Ne nöffit maksaa yhteensä 600e.Ei oo viä myyty niitä muutama perhe on kiinnostunu niistä,eivät ole viä sit lopullista päätöstään tehneet.Toivottavasti joku ne ostais hyvään kotiin:)
hei olisin kiinnostunut ostammaan noi kaksi nöffiä voitko laittaa kuvia minulle mun sähköpostiosoiteeseen se on [email protected] kokemusta rodusta on.
- taija
ilmoitan vaan jotta meidän nöffit sai uuden kodin tänään.
- koirista pitävä
toivottavasti koirat saivat todella hyvän kodin taija??nöffi on kans niin ihana rotu että se kuuluu maalle ja varsinkin eläkepäiviä viettämään niin maalla niiden on hyvä olla.Maalaistalo on nöffien paikka.
- -
onko järkee ruveta myymään 10vuotista nöffiä kun uuden pennun saa 1000e
- nala33
joo meille olis hankia uros tai tyttö ja 100ne oiskiva määrä et jossaa 100 niin käy mutta riippuu väristä:)
- hä
ai myytteköte nöffejä vai joku muu kelle oot vastannu
- vanha juttu
Kannattaa katsoa nuo aloitusten vuosiluvut tarkkaan.
- koira on fiksumpi!
Aina on joku takakireä pieru vahtaamassa aloitusten vuosilukuja, kuule toope, nöffi-asia ei vanhene koskaan!
Voi kauhia kun persaukiset mittaavat sen ja sen ikäisten koirien hintoja, oma tuon lajin edustaja on nyt 20vee ja 5kk pälle, en myisi mistään hinnasta.
Eikä koiran ottajalla ole mitään muuttuvia elämäntilanteita, ne kaverit hoidetaan hautaan asti!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!- rehellisyysmaanperii
Jos tuo myynnissä ollut nöffi on vuonna 2004 ollut 10v ja joku toinen on vuonna 2011 kiinnostunut ostamaan, niin eikö tosiaan ole liian myöhäistä? Jotkut asiat vaan vanhenee, kulta pieni. Jos oma nöffisi tosiaan on 20v., niin julkkishan sen pitäisi olla ja ennätysten kirjoissa. Ainoa laatuaan maailmassa vissiin.
- 5v nöffi nyt
varmaan tuo vuosiluvun vahtaaja tarkoitti sitä,että ilmoitus on vanha?!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie766775Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1346503Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3806292Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3644092Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1532492Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.62399Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?
Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant462138Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1381501- 141462
- 1961212