Mikä on kaukaisin kohde johon Ryanair lentää?

Pitkälle tahtoo

Suunnittelen kesän lentoja tampereelta ja mietin että miten pitkälle Ryanairilla oikein pääsee jos käyttää jatkoyhteyksiä? Mikä on kohde esim Pohjois-Afrikassa? Olen yrittänyt asiaa selvitellä huonoin tuloksin ja ajattelin että täältä ongelmaan saan kuitenkin nopeasti vastauksia.

3

224

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jeevesjeeves

      Jos ei käytä jatkolentoja, niin itse lentäisin Turusta tai Tampereelta Malagaan ja sieltä rautateitse ja meritse afrikkaan. Mutta jos menee lentäen koko matkan, niin vaihto missä tahansa Ryanairin basessa, josta on jatkolennot esimerkiksi kanarian saarille. Lontoosta on jatkomahdollisuus esimerkiksi Tangieriin, Marraskehiin jne.

    • Pitkälle tahtoo

      Googletin tään Marrakeshin ja näytti olevan siis lounais marokossa, ihan kiva, mutta mikä tää sun esittämä toinen paikka siis on?

    • FR route map

      Siis ymmärsin et "pitkälle tahtoja" on yrittäny selvitellä itse mihin ja kuinka kauas FR lentää. No eikö hän osaa FR route mapista kattoa kohteet, josta 1-2 klikkauksella näkee et kaukaisin kohde löytyy Kanarian saarilta. Helppoa!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin

      Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni
      Haapavesi
      82
      1349
    2. Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."

      Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä
      Maailman menoa
      66
      1134
    3. Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja

      Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S
      Maailman menoa
      207
      1126
    4. Asunnottomuus lisääntyy

      Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ
      Maailman menoa
      181
      1094
    5. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1029
    6. Sulle on tullut

      Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä
      Ikävä
      103
      973
    7. Minä pyydän,

      jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi
      Ikävä
      68
      896
    8. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      125
      840
    9. Ihmeelliseltä pikkunaiselta....

      Jatkakaa vaikka tässä jos on jotain mitä joku haluaa että mä näen... En jaksa, eikä mua kiinnosta sitä jätti ketjua t
      Ikävä
      123
      768
    10. Tiesin, että olet jotenkin paha ihminen

      Vaikka muuta osaat esittää.
      Ikävä
      77
      745
    Aihe