Heip kaikille!!
Onko kellään tuosta hotellista kokemuksia?
http://www.booking.com/hotel/us/stay-new-york.fi.html?aid=311095;label=hotel-76644-us-is6_VL73DGrrUPw3LOpu1AS5735199309;ws=&gclid=COaaicbcu6wCFUpZmAoda2WHog
Hotelli Stay.
5
302
Vastaukset
- matkailija-x
561 käyttäjien kommenttia 156 käyttäjien kuvaa löytyy Tripadvisorista
http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g60763-d93376-Reviews-Stay-New_York_City_New_York.html - Henni78
Kyllä on reilu vuoden takaa. Hotelli on sinänsä tyylikäs ja erikoisemmin sisustettu, MUTTA huoneet ovat pienempiä kuin kenkälaatikot!!! Todella ahtaita siis jopa nykiläisiksi huoneiksi. Ja meidän huone ei ollut edes halvimmasta päästä, Sängyn ympäri ei kunnolla mahtunut yksinkään kävelemään, huone oli todella pimeä ja surkeasti valaistu, ei säilytystilaa... Hissejä kaksi pientä, joista jompikumpi oli rikki koko ajan ja toista käytti henkilökunta. Todella jyrkkiä ja kapeita portaita pitkin tuli tallattua monen monta kertaa. Tosiaan huoneessa ei ollut matkalaukuille kunnon tilaa, ja pienenpieni säilytyskomero majoitti just parit kengät ja takit.
En suosittele. Sijainti on aivan Times Squaren hulinassa. Tuolla hinnalla ja halvemmallakin saa lähistöltä ja kauempaakin monta kertaa tilavamman ja laadukkaamman hotellihuoneen.
Suosittelen esim Candlewood Suites- hotellia, joka niinikään sijaitsee todella lähellä Times Squarea, mutta hieman rauhallisemmalla sivukadulla. - juppi ,
Jos ei aio kuluttaa lomaansa sisällä hotellissa kököttämiseen, niin tuohan kuulostaa varsin mainiolta paikalta. Elikkä portsari löytyy, ei nistejä piikittämässä ovensuussa, käytävillä ei loju käytettyjä neuloja, seinillä tai vessa ei ole verta ja/tai ulosteita, sängyssä ei ole punkkeja, rottia ja/tai torakoita? Jos taas etsii Four Seasons -tasoa, niin se on sitten toinen asia.
- ...........
On todella harvinaista, että kaupungin keskeisiltä alueilta enää nykypäivänä löytyy narkkeja, neuloja tai sontaisia vessoja, varsinkaan hotellien läheltä.En ole myöskään lukuisilla reissuillani nähnyt hotelleissa tai lähettyvillä rottia, torakoita tai punkkeja ja luteita. Metrossa näin viimeksi pari rottaa raiteilla.
Suurimmassa osassa hotelleja on ovimies, ja ihan jo hinnan ja sijainninkin vuoksi kannattaa miettiä jotain muuta kuin tätä stay-hotellia. On ihan ok, mutta tosiaan samalla rahalla saa paljon parempaakin.
- matkailija-x
Four Seasonin ja narkkariluolan väliinkin mahtuu aika paljon vaihtoehtoja... Vaikka hotellissa en vietäkään aikaa, on mukava viettää yönsä hotellissa joka on mukava.
Siisteys ja sijainti ovat olleet kohdallaan mm. Sheraton Tribecassa ja HIlton Garden Inn Tribecassa, mm. illalla voi valita sadoista ravintoloista kävelyetäisyydellä ja metrokin on heti kulman takana.
Times Square on liian ruuhkainen ja turistirysä ketjuravintoloineen ja kiertoajen tyrkyttäjineen omaan makuuni hotellin sijainniksi, mutta pääseehän sieltä metrolla kätevästi muualle New Yorkiin ja teatteritkin ovat lähellä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on556613- 575803
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1105139En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛163883Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist443783Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai1323480Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?53350Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1702940- 252749
Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"
Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris522608