Puhelimena olisi iPhone 4S (20e/kk) ja liittymänä DNA Joustava 350 (14,90e/kk)? (24kk)
(Liittymän yhteenveto
Mukana DNA Täysnopeus -nettiyhteys 0€/kk/24kk
* 350 minuuttia/tekstaria
* 14,90
* Ylimenevät sekä normaalihintaiset kotimaan puhelut 0,0900 €/min ja tekstiviestit 0,0900 €/kpl )
Itse en löydä mitään epäilyttävää tästä, lähinnä mietin tuota nettiyhteyttä ettei siihen sitten tule mitään ylimääräistä summaa lisäksi maksettavaksi ja lopullinen kuukausimaksu mitä maksan tästä on todellakin tuo 34,90e? (Ellei tekstiviestit ja/tai puhelut mene yli)
Ja ai niin, kun tällä hetkellä on DNA:n prepaid liittymä, niin onko mahdollista saada kuitenkin tämä nykyinen numeroni käyttöön uudessa sopimuksessa, eh?
Suositteletteko tätä DNA:n puhelin+liittymä sopimusta?
4
418
Vastaukset
- dnatana!
Samaa mietin minäkin, siis sisältyykö hintaan netin käyttö, vai pelkkä yhteys?
- kuilop
Kyllä se netinkäyttö sisältyy hintaan. Tämä on kampanjatarjous joka on voimassa sen 24kk. Huomatkaa, että pakettihinnat ei sisällä palvelunumeroon soittoja eikä tekstareita. Niitä kun riittää esimerkiksi työvoima kela taksi jne. Jos oikein muistan, niin prepaid numeroa ei voi siirtää. Poikkeuksen tekee Arvo ainakin jos on rekisteröity käyttäjä. Laskulla näkyy aina täysi hinta ensin ja kampanja-alennukset perässä.
Mullakin on 10M nettikaista hintaan 34,90€/kk ja perässä kampanjat ja alennukset 21,00€/ joten hinnaksi jää 13,90€/kk Tämäkin on aiheuttanut kyselyjä palstoilla. - murmelaadi
Hei, mulle tarjottiin viime viikolla kun soitin mokkulan laskusta asiakaspalveluun. Jos vaihdan liittymäni DNA:LLE saan iphone 4s netti, -----
20e(iphone) JOUSTAVA 500 9,9Oe/kk netti 0e/kk. Ja hinta sama 24kk.
eli yht, 29,90. - SirTampere
Suosittelen. Kävin liikeessä tenttaamassa, koska olen ostamassa 64Gt 4S:ää.
Tuo fullrate netti on 1 Gt / kk
Lisämaksu on 1 € / Gt
Peittoaa nykyisen liittymäni Soneralla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-237326Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite945988Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin1104029- 1494027
- 1631813
- 581648
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1311550- 381361
- 281341
- 451332