Kyselivät hirviporukkaan, mutta kun en jaksa herätä viikonloppuisin aikaisin. Mihin aikaan pitää lähteä metsälle? Olen ajatuksissa hankkia hirvikoiran, mikäli edes menen hirviporukkaan mukaan, siispä mihin aikaan koiramiehenä joutuu metsään lähtemään?
Olen vuorotöissä ja muutenkin unet vähän niin ja näin, niin siksi en halua viikonloppuja pilata puhumattakaan omasta mielenterveydestä joka menee nukkumattomana.
Mihin aikaan hirvimetille pitää lähteä?
9
543
Vastaukset 9
Ei muuta ku ota viinaa. Sillälailla ne asiat selkiytyvät hirviporukoissa. Tämä ihan näin ystävän neuvona. Ja koira tottakai pitää olla.
- älä viitsi
No en ymmärrä tollaista..> Ois niin metsästää, mutta en haluu nousta ennen kymmentä
- naureskeIija
Käteenvetely ja pontikanpaneminen on hyvä alku. Paskasakkiin soluttautuminen ei juuri mitään peitepoliisin kykyjä tarvita.
- panen naureskelijaa
Haa! Tuo on just mulle sopivaa toimintaa. Millaisessa porukassa toimit?
- kolmas koira
Meidän porukka toimii niin, että jalkamiehet etsivät aamulla jälkiä ja jos niitä löytyy niin koiramies tulee sitten paikalle ja laskee koiran metsään. Ei tarvitse turhaan koiraa juoksuttaa, joskus 10-11 maissa soitto yleensä tulee jos tulee.
- höpinää taas
taitaa taas koko provo olla samasta näppiksestä. Ainakin nim.merkit susianalyytikko ja naureskelija ovat tasantarkkaan yksi ja sama henkilö ( lue hullu)
- 6 kaatoa haukkuun tä
normaalisti siinä klo 4. Päivän eka haukku pimeässä alkaa ja kaato heti auringon nousun aikaan.
- Stadilainen,,,,,,,
Hommaa itsellesi nainen, vaiukka vähän sellainen kakkoslaatuinen aluksi. Ei tarvitse kaikkea energiaa tuhlata eläinten tappamiseen ja runkkaamiseen.
- hanhikki11
Hanskin porukassa pyyettään hirviä aina, oli kesä elikkä talvi tai jotaki siitä väliltä ja kellon ajaksi passaa kans mikä hyvänsä. Pimeällä sattuu parhaiten muttei oikeen näe mitä ampuu, mutta väliäkö sillä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1531681
Stubbin ylimielinen uho vie Suomea sotaan!!?
https://m.youtube.com/watch?v=aQ3c540lm9o Miten voi olla että maamme presidentii toimii näin vastuuttomasti kuten hölöt5471450Martina Aitolehti täräyttää suorat sanat Immu Fight Nightista: "Menen tietysti voittamaan"
Martina Aitolehti on ehtivä. Nyt hän on mukana Immu Fight Nightissa - ja kehässä vastaan tulee Nanna Karalahti. Miten l1591370Sinkut-palstan suurin valhe
Sinkut-palstan suurin valhe on väite siitä, että naisten olisi helpompaa pariutua kuin miesten. Niin kauan kuin sitä va249879Miesten suusta kuultua
Olen tässä samaa nyt muutaman kerran kuullut miesten suusta seuraavaa, toki hieman erilaisin sanavalinnoin kerrottuna: "173877- 58796
- 56718
- 54716
Haluaisin mies tietää pari juttua
Haluisin mies laittaa sulle viestiä ja kysyä paria asiaa sulta. Mun piti kysyä ne tässä joitakin päiviä sitten irl, mutt26710- 52619