Kyselivät hirviporukkaan, mutta kun en jaksa herätä viikonloppuisin aikaisin. Mihin aikaan pitää lähteä metsälle? Olen ajatuksissa hankkia hirvikoiran, mikäli edes menen hirviporukkaan mukaan, siispä mihin aikaan koiramiehenä joutuu metsään lähtemään?
Olen vuorotöissä ja muutenkin unet vähän niin ja näin, niin siksi en halua viikonloppuja pilata puhumattakaan omasta mielenterveydestä joka menee nukkumattomana.
Mihin aikaan hirvimetille pitää lähteä?
9
543
Vastaukset 9
Ei muuta ku ota viinaa. Sillälailla ne asiat selkiytyvät hirviporukoissa. Tämä ihan näin ystävän neuvona. Ja koira tottakai pitää olla.
- älä viitsi
No en ymmärrä tollaista..> Ois niin metsästää, mutta en haluu nousta ennen kymmentä
- naureskeIija
Käteenvetely ja pontikanpaneminen on hyvä alku. Paskasakkiin soluttautuminen ei juuri mitään peitepoliisin kykyjä tarvita.
- panen naureskelijaa
Haa! Tuo on just mulle sopivaa toimintaa. Millaisessa porukassa toimit?
- kolmas koira
Meidän porukka toimii niin, että jalkamiehet etsivät aamulla jälkiä ja jos niitä löytyy niin koiramies tulee sitten paikalle ja laskee koiran metsään. Ei tarvitse turhaan koiraa juoksuttaa, joskus 10-11 maissa soitto yleensä tulee jos tulee.
- höpinää taas
taitaa taas koko provo olla samasta näppiksestä. Ainakin nim.merkit susianalyytikko ja naureskelija ovat tasantarkkaan yksi ja sama henkilö ( lue hullu)
- 6 kaatoa haukkuun tä
normaalisti siinä klo 4. Päivän eka haukku pimeässä alkaa ja kaato heti auringon nousun aikaan.
- Stadilainen,,,,,,,
Hommaa itsellesi nainen, vaiukka vähän sellainen kakkoslaatuinen aluksi. Ei tarvitse kaikkea energiaa tuhlata eläinten tappamiseen ja runkkaamiseen.
- hanhikki11
Hanskin porukassa pyyettään hirviä aina, oli kesä elikkä talvi tai jotaki siitä väliltä ja kellon ajaksi passaa kans mikä hyvänsä. Pimeällä sattuu parhaiten muttei oikeen näe mitä ampuu, mutta väliäkö sillä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1082227- 103896
- 66843
- 47808
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???21776Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha518725Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76640- 64625
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik23590- 57561