puli ukko oli kusella kadun kulmassa kun paikalle saapui poliisi, joka koputti ukkoa olka päälle ja sanoi ei tänne saa tarpeitaan tehdä. sulkiessaan sepalmustaan hän sanoi poliisille tietääkös herra komisaarius missä poliiseja tehdään. asiallisesti kädet selän takana poliisi vastasi en tiedä. johon puliukko kertomaan että tietääkö mitä israelin maassa poikien esinahoille tehdään kun ne ympärileikataan. no ne tietysti laitetaan hiekkaan kasvaan ja kun niistä kasvaa oikeen isoja kyrpiä ne tuodaan tänne helsinkiin poliiseiksi.
poliisi ja puli ukko
ere
0
1703
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1054174Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv572378Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?771638Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko61103- 66844
Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi
Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu118813- 21813
- 39792
Olisin valmis tutustumaan uudelleen
En menneisyyden kautta vaan haluaisin tutustua ihmiseen, jollaiseksi olet kasvanut.50769- 62768