Kuinka suuri juttu tästäkin Lallukan tapauksesta on tehty. Muusta enää puhuta kuin Lallukasta ja Lallukasta. Joka viikko tulee perhesurmia ja pedofiliatapauksia julki niin eniten puhuttaa vaan joku lallukka. Ikään kuin se ois maailman pahin rikos ihmiskunnan historiassa. Mitähän luurankoja näillä tavallisilla p@skanjauhajillakin on omallatunnollaan. Sietää miettiä.
Omituista
Riittänee...
2<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Kun jääkiekkoilija kärähtää tai kuolee aineisiin, ei siitä nouse kovin isoja otsikoita. Ainakaan ei paheksuta kovin paljon.
Ei oikeastaan juuri muiden lajien kuin hiihdon käryistä nouse niin isoa kohua... Ainakaan, jos kyseessä ei ole arvokisojen mitalisti ja menestyjä.
Samaa mieltä, painetaan villasella. Mitä sitten jos rikkoo yhteisiä sääntojä valtion verorahoilla, koska kaikki muutkin niin tekee.
Eikä meidän kannata murehtia yhtään näistä muuamasta tuhannesta kodittamosta mitä shelsingissä elelee. koska muualla maailmassa kodittomia on paljonpaljon enemmän...ja siperiassakin on kaiketi kovempi talvi kun meillä täällä.
Pääasia ettei hiihtoniiloille tule kelleen paha mieli....