Pyky???

nii misä????

Missä Sievissä on pykyn kämppä? Aattelin käyvä sielä enkerralla kun sinne tulen.

6

2678

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pykytin

      Turha vaiva, Pyky paloi vuonna 2009 maan tasalle. Kivijalka taitaa olla vielä paikalla.

      • 0212

        Eipäs oo palanut,viikko sitte kävin,siellä muuten kummittelee.sanotaankin kummituskämpäksi,joskus muinoin tehty miestappo ja se tapettu siellä nyt melskaa.


      • Pyky
        0212 kirjoitti:

        Eipäs oo palanut,viikko sitte kävin,siellä muuten kummittelee.sanotaankin kummituskämpäksi,joskus muinoin tehty miestappo ja se tapettu siellä nyt melskaa.

        Missä se pyky on?


      • TeroAlfhied

        Pykyn kämpällä todellakin sattuu outoja. Oltiin siellä viime yö. Radiot esim. käynnistyi itsestään useita kertoja.


      • Pyky
        Pyky kirjoitti:

        Missä se pyky on?

        Mene osoitteeseen retkikartta.fi - Kirjoita paikannimihakuun Pykynneva. Zoomaa isommaksi. Pykynnevan lähistölle on merkitty autiotupa karttaan. Siinä on Pykyn kämppä.


    • Henkka_MA

      Iso-juurikka järvestä ja härkäjärvestä pohjoiseen on karttaan merkattu autiotupa mutkalampinnevan, tuulenkaatokankaan ja pykynnevan eteläpuolella. Kämppä on pykynsaarilla umpeensoistuneella järvellä. Löytyy ainakin maanmittauslaitos.fi/karttapaikka palvelusta. Mutta siellä sitten kummittelee. Enimmäkseen sähkölaitteet menee sekaisin ei sen vakavampaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      99
      6154
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      80
      4812
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      98
      3065
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      30
      2892
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      26
      2125
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1526
    7. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      337
      1091
    8. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      86
      1049
    9. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      126
      991
    10. Eihän se tietysti minulle kuulu

      Mies, mutta missä olet? 🤨 😠
      Ikävä
      48
      784
    Aihe