Onko kellään samaa ongelmaa että gran turismo 4 ei toimi slimeis. oon kuullu että toimisi vain siinä isommassa, alkuperäisessä ps2:ssa
PS2 Slim Gran Turismo 4 ei toimi
Granturismonpelaaja
4144
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Toimii kyllä. Avaa slimin levykansi ja taivuta sitä sen verran vielä "taaksepäin" että kuuluu pieni mutta selvä naksahdus. Tämän jälkeen GT4 pelittää kuin junan vessa. Kyseessä on ns. kovobuutti, joka on tuttu tietokoneista.
Huomaa että vastuu on sinun jos jokin hajoaa sinun neuvosi takia. Tuo jonka kerroit oli erittäin törkeää! Ja sitten asiaan. GT4 pitäisi toimia kaikissa pleikka 2 malleissa ja myös PS3:ssa vain siinä 60GB malleissa. Jos ei toimi niin lukija todennäköisesti levinnyt.
Itselläni ei myöskään ollut lähdössä toimimaan. Pyyhin levyn eikä toiminut vieläkään. Sitten pyyhkäisin varovasti sitä laitteen laserlukijaa jollain pehmeällä, niin johan alkoi toimia. Pieni pöly siinä voi haitata paljonkin.
Kaikki muut pelit toimivat kuitenkin, mutta isommassa se toimii mahtavasti. Kokeilin kaverin slimiin eikä gt4 toiminut siinäkään mutta kun laitoin isompaan ps2 niin heti toimi.