elikkäs minkälaisia alushousuja pojat käyttävät ja selitys miksi juuri niitä?
asiallisia vastauksia, kiitos
mitkä alushousut pojilla?
84
5627
Vastaukset
- koiuhj
Mummoni(kunnia hänen muistolleen) entiset amarit syy hyvän hajuiset ja saa pippeliin vibaa;)
- jqnldewqciduölnw
Boksereita aina, koska ne on paljon mukavammat ja paremman tuntuset jalassa ku normialkkarit.
- toinen 14 poitsu
nyt jalassa tupletti alushousut, elikkä nää on pitkät alushousut joissa on lyhkäset ja pitkät yhessä, siis aivan sairaan makeet. pysyy kikkeli hyvin paikallaan ei mee lahkeeseen. en pidä talvella boksereita.
- boyy 14
Boksereita tulee käytettyä. Syynä on parempi istuvuus ja paljon mukavammat.Tukee myös kalustoa paljon paremmin.
- jtjt
yleensä boksereita ja joskus kesäsin stringejä.
- jätkä 14
bokserit on kiihottavii
- Anonyymi
Yhtä kiihottavia kuin naisilla mummoalkkarit
- Boyyyyy 14
Älä muuta sano
- nsnsksdl
strinkit. no eivaan bokserit on parhaat.
- Boyjou14
Strinkit :D?
- 15-v poeeka
Boksereita ofc! Merkkeinä käytän Björn Borg ja Jack & Jones
- KETÄ KIINNOSTAA
Boksereita koska on paljon mukavemman tuntuset jalassa
- calucalu
Juuh, pitkälahkeisia alkkareita käytän jos tässä vaiheessa syksyä ettei kylmä iske koulumatkalla. Viime kesälomalla esinahka poistettiin ympärileikkauksessa ja nyt tulee tod. herkästi vahinkoseisokkia koulumatkalla kävellessä... Hankaa toi kikkelin paljas terska aika hotisti housuun ;))) Niin kesällä sit pidän lyhkäsiä eli jotain brief-alkkareita tai mitkä ne nyt sit onkaan? Eli en käytä boksereita.
- Kerrasto on ok..
Viikko sitten laitoin pitkät alushousut. Meen mopolla kouluun joten bokserit on tosi kylmät. Jukra lauantaina sain uudet AKU-kuviolliset pitkikset.
En pidä boksereita pitkien alla. Oon nähny et monet pitää lyhkäsii pitkien alla, miksiköhän?????? Talvella pidän myös pitkä hihaista aluspaitaa. Miksi jotkut nauraa jos 15 jätkä pitää aluspaitaa. - Transu_karvakuono
Mitä poisti esinahan miks onko se tiukka ei kai sitä saa pois ottaa jos ei oo joku uskonto jotain kysy ku mulla on tiukka esinahka isä sanoi ett ei ne esinahkaa pois ota jos on tiukka kun kysyin
- Hhhhgg
Transu_karvakuono kirjoitti:
Mitä poisti esinahan miks onko se tiukka ei kai sitä saa pois ottaa jos ei oo joku uskonto jotain kysy ku mulla on tiukka esinahka isä sanoi ett ei ne esinahkaa pois ota jos on tiukka kun kysyin
Se voidaan poistaa terveydellisistä syistä
Ja se kyl voidaan ottaa ihan muistakin syistä pois
- Lämpimiä
Anttilan 100 % cotton kerrastoja .
- sodomiitti
HOMOpaskaa
- Dick_tingeler
Niin mikä siinä on outoo jos on homo
- Homopoika9898696969
Stringit
- skaterdude
Joskus harvoin käytän urheilu shortseja alkkareina mut yleensä en käytä mitään alkkareita edes talvella.
- Poikkeliii
Siniset björn borgit
- Transu_karvakuono
Ai ihan björn borgit mulla ei ois semmoisiin varaa mä ostan jotain halpaa jotain 5-7€ kpl mitä nuo on 20€ kpl?
- joel14vv
Hyvä kyssäri???? Nyt jalassa poikien oranssit pitkät alkkarit. Laitan nää huomenna kouluun, en pidä boksereita talvella. Sitten keväällä taas bokserit ja normialushousuja pidän myös. Mun suosikit on hyvät ja tiukat bokserit,
- raitis-muhammed
käytän kovettunutt apaska a XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
- Dick_tingler
Bokserit, aiemmin tavallisia briefsejä 7 luokalla aloin käyttämään boksereita kaikilla muilla pojilla oli bokserit puku houneessa näin, noloa oli kun kaikilla muilla oli bokserit ja mulla semmoset pikku karlsarit muillakin oli bokserit niin munkin piti saada ja sain :)
- Herkkäpippeli
Mä käytän boksereita ennen tavallisia briefsejä mutt sitten 7lk niin aloin käyttää boksereita
- Boksereita
Boksereita, koska mukavat jalassa
- Poika16v
Björn borgin tiukat bokserit
- Mies25v
Yleensä stringit/g-stringit ja joskus bokserit.
- skaterdude
En käytä alushousuja koska mukavampi ilman ja oon tottunu sillei.
- Anonyymi
Pikkarit on best
- Anonyymi
Oon 13 ja pikkarit on söpöt ja hyi vittu noi pokserit
- Anonyymi
Pikkarit on hyvän tuntoset ja kiihotavat
- Anonyymi
Mä oon käyttänyt aina boksereita. Ei oo mitään erityistä syytä miks käytän niitä mut ne tuntuu hyviltä.
- Anonyymi
Ihan perusalkkareita, ei mitään boksereita.
- Anonyymi
Kusen haju tarttuu alkkareihin
- Anonyymi
Mikset kuse kusilaariin?
- Anonyymi
Ravistatko kikkeliä kun olet kussu?
- Anonyymi
Käytän boksereita ja mitä oon nähnyt niin muillakin on lähinnä boksereita.
- Anonyymi
Mä käytin aikaisemmin pikkareita mutta yläasteella aloin käyttää boksereita. Nyt mulla on varmaan eniten Jack&jonesin boksuja.
- Anonyymi
Minkä merkkisiä boksereita käytätte?
- Anonyymi
Mä käytän ainakin Jack&Jones, Puma ja Björn borg
- Anonyymi
Pitkät kalsarit nyt pitää olla senki höpsöt!
- Anonyymi
Tykkään enemmän tavallisista alushousuista mutta joskus käytän myös boksereita. Ei oo mitään tiettyä merkkiä jota käyttäisin.
- Anonyymi
Björn Borgin boksereita koska ne tuntuu hyviltä.
- Anonyymi
Aina boksereita. Merkillä ei ole niin väliä
- Anonyymi
Calvin Kleinin boksereita. Istuu hyvin, ei hierrä ja iltaisin mukava tumputtaa mällit niihin ennen suihkua. :)
- Anonyymi
Mulla on kanssa muutamat ck bokserit mutta käytän muitakin
- Anonyymi
Vaippoja tulee käytettyä. Boksereina calvin klein tai björn borg
- Anonyymi
Ihan perus boksereita käytän eli just tota björn borgia ja black horsea.
- Anonyymi
ck, tommy hilfiger, nike ja sit mul on jotain vanhoi björnborg yms pidän niitä vaa kotona
- Anonyymi
Nike on paras merkki ja pidän värikkäitä boksereita, koska lökötän mun housuja niin ne näkyy alta😏
- Anonyymi
Minkä värisiä käytät?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minkä värisiä käytät?
Sinisii, punaisii, pinkkei löytyy ainaki
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sinisii, punaisii, pinkkei löytyy ainaki
Tykkään kanssa pitää värillisiä Björn borgin boksereit
- Anonyymi
Yleensä mustia boksereita kun en hirveesti tykkää mistään kuvioista.
- Anonyymi
Bokserit
- Anonyymi
Nyt mulla Black Horset punaiset tiukat 170cm bokserit. On myös oranssi ja valkoiset.
- Anonyymi
Jotain ihan perus oisko Tokmannilta ostettuja mustia boksereita. Käytän niitä oikeestaan vaan talvella. Kesällä ja nyt alkusyksystä oon ollu kommandona.
- Anonyymi
Lämpötila alle 15 niin pitkät. Muuten lyhyet.
- Anonyymi
No mä en taas pitkiä kalsareita ikinä käytä koska en tykkää niistä. Pakkasilla ulkohousut joiden alle riittää bokserit.
- Anonyymi
Siis mamiksissa +14°C? Eikö tuu kuuma?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Siis mamiksissa 14°C? Eikö tuu kuuma?
Samaa ihmettelin. Ite en käytä talvellakaan pitkiä kalsareita vaikka ois enemmänkin pakkasta.
- Anonyymi
Mulla Valkoiset Poikien pikkuhousut. Sekä valkoinen hihaton aluspaita. Pidän aina kerrastoja. Oon ysillä.
- Anonyymi
Calvin Klein boksereita. mustia, valkoisia ja harmaita
- Anonyymi
björn borg eri värisiä
- Anonyymi
Mulla kans Björn borg. Mä harrastan urheilua niin mulla on myös treeniboksereita
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mulla kans Björn borg. Mä harrastan urheilua niin mulla on myös treeniboksereita
Vaude
- Anonyymi
Kommandona joten en käytä boksereita enää
- Anonyymi
Calvin Klein, kaiken värisiä. Eniten käytän valkosia mutta myös punaisia, sinistä ja yhet mustat
- Anonyymi
Minkä ikäisenä sä sait Calvin Kleinit?
- Anonyymi
Sama täällä. Calvin Klein. Punaisia on kolmet. Oranssit, ja kahdet keltaset. Tänään koulussa punaiset ovat todella hyvät bokserit. Pidän S kokoa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minkä ikäisenä sä sait Calvin Kleinit?
joskus 10v kai
- Anonyymi
Ihan jotain perus mustia, harmaita ja sinisiä boksereita
- Anonyymi
Tunnen yhden 16-vuotiaan joka käyttää minun seurassa alushousuina vain jock strappia. Näyttävät hyvältä eivätkä ole tiellä
- Anonyymi
Boksereissa kusitippoja
- Anonyymi00084
Lyhytlahkeisia boksereita. Hyvin tarkeni tänään vaikka on hieman pakkasen puolella ja oltiin useampi tunti ulkona kaverin kans. Kevyttoppahousuja käytin ja niiden alle riittää pelkät bokserit. Ei tuntunu kylmältä missään vaiheessa vaikka välillä istuttiin jossain kalliolla.
- Anonyymi00086
Minkä värisiä boksereita sulla on?
- Anonyymi00088
Anonyymi00086 kirjoitti:
Minkä värisiä boksereita sulla on?
Mustia ja sit mustia joissa on sellaset vaaleet raidat pystysuunnassa. Lyhyet ja aika väljät lahkeet. Taitaa olla Tokmannilta joskus ostettu kaikki.
Tänään kun kävin ulkona niin kikkeli karkasi useamman kerran boksereiden vasemmasta lahkeesta. Kävellessä jo muutenkin lyhyet boksereiden lahkeet sillei kääriyty ylöspäin ja välillä kikkeli osui ulkohousujen sisäpintaa vasten. Tuntu liukkaalta ja hieman viileeltä verrattuna boksereiden kankaaseen. - Anonyymi00089
Anonyymi00088 kirjoitti:
Mustia ja sit mustia joissa on sellaset vaaleet raidat pystysuunnassa. Lyhyet ja aika väljät lahkeet. Taitaa olla Tokmannilta joskus ostettu kaikki.
Tänään kun kävin ulkona niin kikkeli karkasi useamman kerran boksereiden vasemmasta lahkeesta. Kävellessä jo muutenkin lyhyet boksereiden lahkeet sillei kääriyty ylöspäin ja välillä kikkeli osui ulkohousujen sisäpintaa vasten. Tuntu liukkaalta ja hieman viileeltä verrattuna boksereiden kankaaseen.Osuiko esinahka vai terska ulkohousuihin?
- Anonyymi00090
Anonyymi00089 kirjoitti:
Osuiko esinahka vai terska ulkohousuihin?
Esinahka osui useamman kerran ulkohousuihin ja terska sillei vähän siitä ihan vehkeen kärjestä. Eipä se paljoo haitannu. On vaan tosi liukas pintanen vuori.
- Anonyymi00085
Tulin äsken saunasta. Nyt jalassa uudet oranssi valkoraita pikkuhousut. Nää on koko 160.
- Anonyymi00087
Varmaan kivat. Miten usein sä saat uudet alkkarit?
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark2056578Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p2794506"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?1423585Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue
Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää1103403Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m613396Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia
ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi492866Hyviäkin uutisia tulossa, hallinto-oikeus asettaa toimeenpanokieltoon
Hyvinvointitalon työmaa pysähtyy. Rillankivi+energia ja vesi kytkyrahanpesu stoppaa. Tytäryhtiöiden hallitusjäsenet+kon2542539Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.752427- 252366
Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä?
Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä? Onko se joku suomalainen viihdepläjäys, brittirikossarja, amerikk1011941