Milloin linux käyttäjät keksivät jotain omaa, eikä kopioisi Windowsilta.
Kyllähän sitä jenkeistä kopioidaan kaikkea, aasialaiset tekevät halpoja kopioita.
Jenkit on kaikkien esikuvia.
Kippis hieno Jim Beam, Euroopassa ei osata tehdä edes viskiä, suomesta puhumattakaan.
KIPPIS!
Kyllähän sitä jenkeistä kopioidaan kaikkea, aasialaiset tekevät halpoja kopioita.
Jenkit on kaikkien esikuvia.
Kippis hieno Jim Beam, Euroopassa ei osata tehdä edes viskiä, suomesta puhumattakaan.
KIPPIS!
Vastaukset 6
Vanhimmat
Microsoft on kopioinut lähes kaikki "innovaationsa" muilta, lista Microsoftin omista keksinnöistä on todella lyhyt.
http://www.iltasanomat.fi/digi/art-1288513704539.html
"Nämä 8 asiaa Windows 8 kopioi Linuxilta"
Niin kun minä olen aina sanonut, on linuks kopioitu kokonaisuudessaan Microsoftilta ja muilta fiksuimmilta valmistajilta. Ei liene väärin, jos Microsoft tekee nyt toisinpäin.
Linux on kokonaisuudessaan linux-yhteisön koodia ja sellaisena uniikkia. Linux on kehityksen etulinja jolta muut kopioivat täysin härskisti. Unity on esimerkiksi innovaationa niin upea uutuus, että Microsoft ei pysty ikinä samaan käytettävyyteen.
Itse en suostu tukemaan Microsoftin harrastamaa rikollista vakoilua ja muilta varastamista, joten en osta mitään Microsoftin tuotteita ikinä.
KIPPIS! (Kiljua ja liimaa)
Jim Beam on surkeinta mahdollista kuraa. Oikeat viskit ovat aina Skotlantilaisia. USA:ssa tehdään pelkkää maissipaskaa joka ei maistu viskiltä. Eivätkä osaa jenkit tehdä oluitakaan.
Ja jenkit eivät todellakaan ole mitään esikuvia. Nämä pellet kävivät muutaman vuosikymmenen ajan kaivamassa verta nenästään arabimaissa ja sitten itkivät kun arabit mottasivat takaisin kaatamalla wtc-tornit. Mun näkökulmasta katsottuna jenkkipellet saivat ihan mitä ansaitsivatkin. USA on läpimätä kapitalistinen ja äärikristillinen punaniskajunttila, joka sietäisi kadota maan päältä. Vihaan amerikkalaisia oikein todella.
Israel on toinen verenimijä kapitalistiroistojen luvattu maa, jonka arabit saisivat mun puolestani työntää punaiseen mereen kaikessa rauhassa. Kuka jää kaipaamaan Israelia? Ei kukaan. Israel on varmaan maailman viimeinen maa, joka harrastaa omasta mielestään täysin asiaankuuluvaa merirosvousta hyökkäilemällä kansainvälisillä vesillä siviililaivojen kimppuun.