Eli perheenjäsen on matkalla Euroopassa. Hänellä on HTC:n puhelin, josta hän on jollain tapaa estänyt datan siirron, ettei tule laskua. Häneen ei kumminkaan ole saanut yhteyttä muutamaan päivään, koska ei ole kuulemma kenttää puhelimessa. Estääkö puhelimen asetuksista datan siirron kieltäminen jollain tapaa puheluiden vastaanottamisen? Kyseissä maassa on kumminkin sopimus DNA:n kanssa, että ihan missään autiolla saarella ei kumminkaan olla.
En saa yhteyttä ulkomaille
rthrethe
1
87
Vastaukset
Jos hänellä on roaming tila pois päältä niin silloin puhelutkaan eivät tule läpi. Onko hän etsinyt verkkoja manuaalisesti puhelimen asetuksista?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1017563
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?1075628- 835057
- 1394466
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan113160- 502855
- 522769
- 612387
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102374Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.561986