semmosta kyselen että kumpi kannattaa ostaa laittakaa plussia ja miinuksia kiitos jo etukäteen
Vastaukset 11
- softman
vastatkaa
- Fyreme
AK74u. Varaosia löytyy valtavasti, ver. 3 mecha, lippaita, yms. löytyy paljon ja halvalla. Myös variaatio-osiakin löytää enemmän.
- fsf
joo ei ainakaa ak74 ellet ole hyvä korjaamaan aseita mä toivoin ton viime jouluna ja yhen laukauksen ammuin ja hajos sitte vaihdoin kaverin kans snipuun sai sen toimimaan 2h korjauksella en tiedä mikä oli p90 en tiedä mutta pikälle se ei ainakaan kanna ja on melkein kaikki muovia
- Fyreme
Jos ase hajoaa "ensimmäisellä" laukauksella niin se menee tuotevirhevastuun piikkiin. Eli teit kyllä todella tyhmästi, mikäli nyt näin on edes käynyt. En nimittäin itse uskoisi, että Cyman 0.35 sarjalainen voisi hajota alta vuoteen - pariin ellei kyseessä ole sitten maanantai kappale tai aseessa ole pidetty lipoa kiinni.
Ja kuinka niin P90 ei kanna kauas? Perusteluja kiitos. Mikään kaverin serkun kaiman ase X ei toiminut, etc. ei ole hyvä perustelu. Tai että veli sanoi ja on harrastanut jo toistakymmentä vuotta airsoftia. Ei kannata puhua ellei tiedä asioista ja ole jonkinlaista näyttöä asioista. - err..
P90:sen kuuluukin olla muovia koska aito P90 on tehty polymeerista..
- S.T.A.L.K.E.R.
Meinaat varmaan AKS-74UN:ää eli AKSU:a?
Suosittelen sitä ehdottomasti. Olen omistanut jo 3 Aksua (VFC, Cyma ver.1, Cyma ver.2) Ja hyvin ovat kaikki toimineet. Varmaankin tarkoitat tuolla AKSU:lla sitä Cybergunin lisensoimaa mallia? Se on Cyman vanhemman mallin AKSU. Se on runkorakenteeltaan Marui, eli osat kiinnittyvät toisiinsa suurimmaksi osin ruuveilla.
Aseessa on ver.3.boksi, joka antaa luotettavutta, sekä hyvän varaosasaatavuuden.
Ase on jämäkkä metallirunkoinen pikkupyssy, joka naarmuuntuu mukavasti käytössä, jopa ruostuu, jos kauan pidät sateessa (Pro tip: tämä näyttä hienolta AK-sarjalaisessa, älä hio ruostetta pois)
P90 taas on melko taktinen pikkupyssy, jossa on melko pieni akkutila. Kyllähän tähänkin varaosia saa, mutta huonommin kuin AKS-74UN:ään. Ase on epätarkempi kuin AKSU lyhyemän piipun takia.
Osta kummasta pidät enemmän, AKSU kaikkeen, P90 superübertaktisiin SWATSWAT-peleihin - tai ihan vaan normipeleihin.
Itse suosin AKSUa, päätös on sinun. - softman
joo tota "aksua" tarkotin ja se p90 se ei ookkaa aegin vaan jonkun muun mutta kiitos kuitekin ja itekki aattelin tota aks:ssää ihan vaihtelun vuoks ku on jo ameriikalaanen m4 ja vielä kumpi ois paree toi aksu vai A&K M249 minimi
- S.T.A.L.K.E.R.
AKSU, Minimiin ei meinaa saada edes varaosia mistään. Lisäksi se on raskas ja kömpelö.
- j.j.j.j
Cyman aksu on kyllä hyvä peruskapistus. Itselläni on ollu käytössä jo noin neljä vuotta ilman mitään ongelmia. Meikäläiasen luottokapistus kesät talvet. Tulinopeus 11,1V lipolla kiitettävä. Tehot ovat laskeneet tässä viimeaikoina, mutta uudella kumilla ja hoppikammion tiivistämisellä saattaisi selvitä siittäkin. Ainut miinus on ehkä se, että kuulat lähtevät piippulinjasta huomattavasti ylöspäin, jolloin tähtääminen menee ekan kuulan mukaan. Toinen yllätys oli, ku laitoin kobra-punapistetähtäimen kiinni, niin täytyi nostaa tähtäinkiskoa ylöspäin, jotta sai tähtäimen kohdistettua.
- rdr677f
mulla on cyman AKSU nii siihe kyl kannattaa hankii ensimmäisenä parempi akku koska alkuperäinen on ihan paska.Mut muute iha hyvä ase ittellä on haljennu etutähtäin ja ei mistään löydy niitä mut kyl se menee ku erkkaa laittaa.
- Pekka6669
Osta aksu paljon tarkempi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1092250- 103896
- 67861
- 48825
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???22822Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha535756- 80677
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76650Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik23600- 57561