Tyttäreni 14 vee haluaa e pillerit?Onko tämä tavallista tässä iässä?
14 vee ja sexi
Liian vanha äiti 52v
3401
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
En suosittele noin nuorena neitsyytä menettää.
Eiköhän neitsyys ole jo mennyt, kun pillereitä on vailla. Nuoret nyt vaan aloittaa seksin aiempaa aiemmin. Ei välttämättä hyvä, mutta tekee ne sitä silti. Jos kiellät, niin sekstaa salassa.
Pillerit (hormoonit) ei tee hyvää kehittyvälle nuoren naisen kropalle. Keskstelkaa asiasta rakentavasti ja yritä ehdottaa tytölle kondomin käyttöä, ainakin jos sex-kumppani ei ole vakituinen poikaystävä. Nykyisin liikkuu paljon sukupuolitauteja ja kortsu suojaa niiltäkin.
Älkää kauhistelko tai moralisoiko nuorten alkavaa seksuaalisuutta, se ei johda mihinkään. Mielummin rakentavaa keskustelua ja asiallista valistusta asiasta.
Pillerit on hyvä vaihtoehto jos parisuhteessa. Itekin aloitin pillerit samassa iässä.
Sitten erottiin ja muiden (testaamattomien) kumppaneiden kanssa käytettiin kumia.
Varmista vaan että tietää nämä asiat; selvästi on lukenut jos tietää pillereitä pyytää.