ONHAN TÄÄLLÄ MUKAVAAKIN TIEDOSSA ESIM TULEVA JOULUN AVAUS , KESÄISIN JA SYKSYISIN MARKKINAT. ÄLKÄÄ AINA VALITTAKO .
PUOLANGALLA JOULUN AVAUS
NARINAAN KYLLÄSTYNYT
18432
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
NO NIIN ON; HYVÄ ETTÄ TUONKIN TOIT JULKI! HYVIN KUULUU!!!
en juhli, en valita, enkä narise...
einari se, lauloi juicekin aikoinaan.
Niinpä se lauloi. Oli sillä hyvä pyörä, sekun pyörä ei narise..
Huomioida täytyy myös historialliset Tarzanin kalsarit ja Napoleonin mopo. Viimeksimainitussa Richiljeu koitti ostella mopoa kovasti alihintaan, tarjos vain 5 frangia, eikä aikonut panna enempää rahaa tohon. Eihän se Napo sitä sillä myyny.. Ei tienny Riku, että nykyään pappatunturista saa maksaa tuhansia euroja. Huono oli Riku sijoittajana..Sai se Napo sitte sen myytyä rinkallisella seteleitä..
puolangan joulun avaus oli kyllä täys floppi ei mitään järkeä. liian pitkä ja piti juosta ympäri kylää. lapset väsyi. entinen joulun avaus takaisin!!!!!!
NIIMPÄ OON SAMAA MIELTÄ
ööö puokion paukapäät!
Mitä vasten juoksit, eikö kävelen kerenny?
ööö ööö vihajärven vouhottajat!
Vihajärven kuningattaren tiijän, reilu 50 v. pikkupissis, van kuka lie se kunkku?
Puolnagan Joulun avaus oli todella näyttävä. Kunta lopetti yhteistyösuhteensa ja päätti jättää vanhusväestönsä kokonaan vaille hoitoa. Samalla se ilmoitti työikäiselle väestölle, ettei teitä täällä tarvita. Jos ette pääse pois, saatte maksetavaksenne suuremmat velat kuin kreikkalaiset.
Todella mahtavaa Puolanka!!! Tällaista ei olisi osannut tarjota keisari Nerokaan!!!! Kiitos!!!!!
Heh, mullapa on töetä vaekka muille jakkaa, kuttikutti.... Jos persaos kestää ni seoraavat 30 vuotta....
Aivan oikein. Olenm tilannut jo muutoauton ja vien akan ja lapset Kajaanin linnan raunioihin leitytymään. Kirjaan ne vailla vakinaista asuntoa oleviksi Kajaaniin. Parempi siellä taivaan alla kuin Puolangalla omakotitalossa.
Mitä valitatte meidän oma kotipaikkahan tämä on
puolangalla on mahtava luonto ja ihmiset ovat avoimia,vertaista ei löydy monesta paikkaa.
JOO NIIN ON , MUTTA EI KAIKKI . LÖYTYY TÄÄLTÄ MYÖS PESSIMISTIÄ JA SELLAISIA JOTKA OVAT TOISILLE KATEELLISIA.
Unohdit listasta, että Puolangalta löytyy ennätysmäärä tyhmyyttä, sokeutta ja itsekehua.
Tiedoksi asterixille: perseaukisuus ei tarkoita samaa kuin avoimuus.