Hei!
Onko joku käynyt (Resort world) Universal Studion huvipuistossa Singaporen Sentosa saarella? Onko hintansa väärti? Suosituksia? Paljonko taksi maksaa kyseiselle saarelle?
Matkaan olemme lähdössä huhtikuussa 2012 ja aikaa Singaporessa on neljä päivää.
Universal Studio S-pore
2
513
Vastaukset 2
- Jonesy1969
Hei! Kannattaa kayda sentosan saarella, sinne paasee joko junalla (n. 1 euro vivo city ostoskeskuksesta), taksilla noin 10 km matka saarelle hotellistamme noin 10 euroa, korkealla ilmassa kulkeva koysirata hissi maksoi kahdelta menopaluineen noin 26 dollaria eli n. 15 euroa. Siella on paljon toimintaa, tutustu vaikka nettisivuihin aluksi. Mukavaa matkaa!
Terveisiä täältä Singaporesta, siis asustelen täällä. Neljä päivää täällä on varsin sopiva aika ja kyllä toi Universal Studio kantsii katsoa. Toinen on ehdottomasti Singapore Zoo ja nimenomaan sitten siitä se Night Safari, hieno kokemus kuumassa ja pimeässä nähdä eläimiä.
Ja mä suosittelen myös tuota kaapelijunaa (ei köysi) sinne Sentosalle, tosi jees kaiken ikäisille. Korkealla mennään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1681026
- 60822
- 86800
Mitä luulet
Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?72737- 46663
- 62599
Vielä hyvinvointitalosta
Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko76597Luule ja ajattele minusta
mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅46569- 28565
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su35565