~~Sain postia joka teki todella iloiseksi. Hartaasti sitä on odotettu ja odotus tällä kertaa palkittiin.
Asia joka teki minut iloiseksi ja tyytyväiseksi aiheutti ehkä syvän pettymyksen toiselle ~~
Asia joka teki minut iloiseksi ja tyytyväiseksi aiheutti ehkä syvän pettymyksen toiselle ~~
Vastaukset 11
Vanhimmat
Olipas sitten taas kerran oikein syvällinen alotus mutta kerro meille pelkkää paskaa päälle heitetyille kirjottajille, mistä sitä postia oikeen tulee kun kuitenkin kirjotat pupujussina eikä sulla todennäköisesti ees ole mitään sähköpostiosotetta????
Olipas taas kerran syvällinen vastaus!!!!!!!!!!!!Miksi sitten vastaat??Kun jonkun aikaa sitten ihmettilin miksi jotkut vinkuu täällä poistojen perään ja saa primitiivireaktion kun tältä HP(ei ole Hyvä Poika) palstalta jotain poistuu, sanoit miksi vastaan jos se on minulle yhden tekevää.Miksi sinä vaivaudut vastaamaan?
Kateus on aivan ehdottomasti yksi vahingonilon lähteistä.
Vahingonilo viittaa negatiiviseen elämänasenteeseen, katkeruuteen.
Kyynisyys ja katkeruus heikentävät jopa yleistä elämän laatua.
Kiva, kun oot saanu postia. Minä odotan yves rotserin pakettia. Pidä peukkuja, että tulisi tänään. Pääsisin kokeilemaan uutta shampoota. Tämä ei aiheuttane pettymystä, ei syvää eikä matalaa kenellekään.
Maailman aidoimmat tunteet ovat vahingonilo ja äidinrakkaus.))))))))))
Sairasta ilonpitoa se on, kateelliset katkerat, elämässään epäonnistuneet ihmiset iloitsee toisen vahingosta.
Minusta on häväistystä puhua äidinrakkaudesta yhtaikaa sairaan vahingonilon yhteydessä.
kyl mää oon vähäste erimielt tost idioot nimittelyst, mu olkoo, ettet taas ala raivoomaa.
Siihenhän sinulla on täysi oikeus.Mutta en mä raivoomaan rupee toisen tyhmyyden takia, sehän on vaan sen reppanan ongelma.
Mikä ihme yli-ihminen luulet olevasi, täällä nimittelet ja haukut ihmisiä joka viestissäsi, sinullako on oikeus katsella ihmisiä nenänvarttapitkin, menes ny sinne peilin eteen ja mieti tarkkaan kuka olet.
Mut jos on pätkä ja suuri suu, niih eihän sille voi ku nauraa.
Vahingonilo on vilpittömin ilo.