Meillä onuros labbis ja ikää on kertynyt niin paljon että senioriksi sanotaan, eli siis reilu 13v.
Koiralta on alkanut lähtemään kamalasti karvoja, ihan tuppuina. Ennenkin on lähtenyt mutta ainoastaan keväisin kun säät lämpenevät. Tätä jatkuu nyt kokoajan. ??
Sitten eniten minua huolettaa kun koira saa "kohtauksen", olin lähdössä sen kanssa lenkille jolloin pyörtyi pihalle (ennen tätä oli normaali). Ja sitten tekee aina välillä että lyyhistyy maahan ja pissaa allensa.
Epilepsiakin käynyt mielessä mutta... Voisiko joku kertoa ehkä kokemuksesta jotain tietoa?
Tiedän että väärinhän se on olla käyttämättä koiraa eläinlääkärissä mutta mitä luultavammin sieltä tulee kuolemantuomio. Jo pelkkä ajatuskin tuntuu niin pahalta, saatikka että sinne sitten menisi.
Labbiksen vaivat
3
288
Vastaukset
- Kun aika on
Komea on labukan ikä, kun 13-vuotta on saanut täyttää. Ne kohtaukset lenkille lähtiessä voivat kieliä vaikkapa sydämen rytmihäiriöstä, mutta vain pelkkänä arvailuna.
Jos vielä pärjäätte kotona ja eläinlääkäriin meno tuntuu pahalta, ei sinne pidä mennä. Mikä estää soittamasta eläinlääkärille, ihan vain neuvoja hakien.
Koska koirasi ei tulevaisuutta murehdi, ei sinun kannata olla koirasi puolesta huolisssasi. Jännitä tulevaa, mutta älä pelkää. - Lolafani
Kuolemaan saattaa johtaa kun on jo noin vanha mutta saattaa säilyä elossa jos hyvin käy. Älä kuitenkaan enää rasita sitä liikaa.
- Lolafani
Kannattaa viedä koira lääkäriin sillä se on elänyt jo kauan ja se on selvästi sairas.
Tiedän että on vaikeaa viedä koira lääkäriin kun saattaa olla raskas tuomio edessä.
Mutta jos koira on sairas se pääsee eroon kärsimyksistään. Koska se on sinulle
rakas teet suuren palveluksen sille ja se pääsee lepoon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?591184Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,11850Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol75795- 53634
Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa
Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.83613Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs45542Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt33537Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv36524Hurmasit sitten minut
kauneudellasi nainen ja kun sait minut rakastumaan itseesi muutuit ihan porsaaksi etkä välitä vartalostasi enää yhtään.43503Tietysti olen varovainen,
ei kaikki ole pelkkää epävarmuutta. En halua sotkea mitään, enkä aiheuttaa kenellekään hankaluuksia. Ja luulen että ehkä40501