Vaikka douping seuranta on vähäistä . eikö ole aika räikeää ja eläimen hyvinvoinnin vastaista tuoda näyttelyyn koira joka on juuri rauhoitettu terveystutkimusten takia??!!
Näitä on vähän väliä ja nyt menneen viikonlopun näyttelyssä oli taas tällaine tapaus itse harrastamassani rodussa , surullista että ihmisen kunnianhimo näyttelyitä kohtaan menee koiran hyvinvoinnin edelle !!!! =(
Luulisi että kennelliitto puuttuu edes näihin räikeimpiin tapauksiin ja tarkistaa käytetyn rauhoitteen varo-ajat ...koska muutoinhan koko antidouping on vain vitsi?
Antidouping
8
184
Vastaukset
- Ei ole kivaa ei
"että ihmisen kunnianhimo näyttelyitä kohtaan menee koiran hyvinvoinnin edelle !!!! =("
Tuota olen itsekkin ihmetellyt. Tuntuu joillakin menevän kaiken edelle. - Niin tai...
Vaikka douping seuranta on vähäistä . eikö ole aika räikeää postata samaa viestiä moneen eri topicciin. Jos lähtökohtaisesti rakentaa riitaa, se kannattaa tehdä yhdessä paikassa...
- hellu..
tai olisiko se riidan rakentamisen sijaan tarkoitettu herättämään ihmisiä miettimään douping käytäntöä (tai ihmisten käytöstä säädöksestä välittämättä) mahdollisimman laajalti ?
- hellu..
ja lisään vielä ,että esim itse en käy täällä lueskelemassa kuin tätä topiccia joten jos tää olis vaan postattu tonne näyttelyihin olis jäänyt lukematta.
Ja painotan,että olen täysin samaa mieltä, säädökset on tehty SYYSTÄ noudatettavaksi !!! - hellu..
hellu.. kirjoitti:
ja lisään vielä ,että esim itse en käy täällä lueskelemassa kuin tätä topiccia joten jos tää olis vaan postattu tonne näyttelyihin olis jäänyt lukematta.
Ja painotan,että olen täysin samaa mieltä, säädökset on tehty SYYSTÄ noudatettavaksi !!!ja siis laitettu vain sairauksiin niin olis jäänyt lukematta =)
- Sitten on näitä
Sitten on näitä jotka postaavat samaa viestiä eri palstoille nimimerkin suojissa, MUTTA ei ole rohkeutta tehdä ilmoitusta paikan päällä näyttelytoimikunnalle.!
- ihmettelen?
Mistä tiedät, että kyseinen koira oli juuri rauhoitettu terveystutkimusten takia?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on626765- 666618
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1445404Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist504443En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛204069Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?53610- 373158
- 283083
Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"
Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris692730Köysi alkaa kiristyä putinin kaulalla....
Putin pelkää eniten juuri omaa porukkaansa, ja siihen on varmasti syytä kun sota ei ole mennyt hyvin, tappiot ovat valta362233