Suunnittelen etelänmatkaa neljä henkeä ensi vuonna Eurooppaan tai Pohjois-Afrikkaan.
Mietin vielä ja kysyn neuvojanne.
Mitä mieltä olette, kannattaako varata matkan ensi vuoden keväälle tai sen jälkeen?
Miten kannattaa maksaa ja mitä matkatoimistoa kannattaa käyttää?
Missä maissa on turvallisinta?
Uskallatteko matkustaa 2012
5
350
Vastaukset 5
- En uskalla
matkustaa 2012 minnekkään. Sen tiimoilta olen anonut työnantajaltanikin sapattivapaan ensi vuodeksi, työmatkallekkin on näet moni uupunut.
Äites kanssako aattelit matkustaa,,,,se lienee turvallisinta, mutta vasta syksyllä. - Free Wally
Ihan samalla tavalla kuin muinakin vuosina. Tuo viimeisin kysymys panee kyllä miettimään, että kannattaako sun matkustaa Afrikan puolelle. Uskaltaa kyllä, mutta jos se edes askarruttaa mieltä, niin jää Euroopan puolelle.
Matkatoimiston valinta riippuu vähän ihmisen omasta filosofiasta. Jos haluat valmista ja riskitöntä, niin ota Aurinkomatkat. Jos haluat säästää jonkin verran, niin katso ja askartale kaikki mahdolliset matkantarjoajat ja tee valinta pelkästään hintojen avulla. - travelbag
Tilaa itsellesi ja seurueelle lentoliput, ja ota sitten paikallinen opas kiertueelle. Nain paljon halvempaa. Kylla Afrikka mielestani turvallisempi kohde kuin jotkut Euroopan suurkaupungit.
Suosittelen Marokkoa, se on niin erilainen ja viehattava maa, tarjoaa kaikkea, kulttuuria, rantoja, ruokaa, jopa hiihtoa talvisin.
Euroopa kun on Eurooppa, kulttuuri samanlaista joka paikassa. - Eli Tai Vai
Albaniassa ja esimerkiksi Tanskassa on hieman eroa. Eurooppa pienenee, mutta normaalimatkaaja saa silti irti jotain uutta aina uudessa kohteessa - kunhan ei jää hotelliin norkoilemaan.
Voidaan tietysti ajatella, että maailma samankaltaistuu ja jatkossa ei enää kannata matkustaa minnekään. - Anonyymi
pidän esinahkani kyrpäni nupin takana lentokoneessa ja muut matkustajat valittaa pahoista kyrpäni nupin hajuista siis minä Janne Suonpää
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän46892Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll14773Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl494764- 45672
- 41624
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30576- 32543
Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37520Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE166506- 44470