Ollaan harkittu miekkosen kanssa et hankittais koira ja pitkän tutkimuksen ja rotuselvitysten jälkeen olemme päätyneet Bichon Frisé:hen.
Olisko täällä jotain Bichonin omistajia, jotka vois kertoo vähä hintaluokkaa ja millä perusteilla kasvattaja kannattaa valita? Lisäksi kaikki muutkin vinkit Bichonin valintaan ovat tervetulleita :)
Asumme Jyväskylässä, mutta käymme n kerran kuussa Uudellamaalla joten kasvattajan valitsemme joltakin näiltä alueilta. Kummallakaan ei ole varsinaisesti aiemmin ollut koiria, siskopuoleni äidillä oli aikoinaan kaksi koiraa jotka olivat meilä vierailulla ja hoidossa vähän väliä. Lisäksi kummankin sukulaisilla on koiria (myös Bichoneita) ollut aina joten koiran hoito näin yleisellä tasolla on tuttua
Bichon Frise:n hankinta
2
170
Vastaukset
- ewwwe
No hyvä kasvattaja joka mielellään neuvoo ja opastaa koiran hoidossa. Näyttää miten turkkia hoidetaan ja tekeekin ehkä ekan kerran ilmaiseksi yms. Meidän koira maksoi 1300e kuus vuotta sitten. Varmaan hintataso suunnilleen samaa vieläkin. Bichon frise on ihana rotu:) Jaksaa leikkiä ja kulkea pitkillä lenkeillä. Löytyy omaperäisyyttä ja kekseliäisyyttä. Vastaan toki jos on jotain kysyttävää.En oikein tiedä mitä kertoisin. Meillä pentuaika meni hyvin. Ei tuhonnut mitään ja sisäsiistiksikin oppi melko pian.
- rotua harrastava
Kts. Suomen bichon frise ry. Sieltä löydät hyvän tietopaketin rodusta, sen hoidosta, sekä sitoumuskasvattajalistan. Hinnat tällähetkellä vähän kasvattajasta (en siis tarkoita tällä pentutehtaita) riippuen 1400-1600eur.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad691265- 42911
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että356744- 116690
- 53673
- 51648
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän116646Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38615- 76602
- 56584