Nimenjulkistus!

13.5.2004 syntynyt pieni "Tiitiäisemme" (50cm, 3454g) sai eilen 20.6.2004 kasteessa nimen

SUVI SANDRA LINNEA

Kummeina Otto ja Päivi, Heljä ja Matias

Ylpeät isot veljet Otto ja Eerik
Ylpeät vanhemmat Eeva ja Pauli
3370
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

ihana nimi.
Otto on myös ihan kiva nimi. Eerikistä en pidä pätkääkään.
Tässä minun mielipiteeni.

Äänestä

onnea "Tiitiäisestä" ja onnistuneesta nimen valinnasta!

Äänestä

Vauva, vanhemmat, veljet ja kummit ovat kaikki saaneet upeat nimet.

Eivät ole kenenkään vanhemmat toimineet päähänpistojen alaisina nimenannossa; nimet eivät siinä ole päiväperhosia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Eeva&Pauli kirjoitti:

13.5.2004 syntynyt pieni "Tiitiäisemme" (50cm, 3454g) sai eilen 20.6.2004 kasteessa nimen

SUVI SANDRA LINNEA

Kummeina Otto ja Päivi, Heljä ja Matias

Ylpeät isot veljet Otto ja Eerik
Ylpeät vanhemmat Eeva ja Pauli

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu