Olin vuosi sitten kaksi kuukautta Meksikossa, liikuin välillä Mexico City-Puerto Vallarta-Colima. Vaikka turvallisuustilanne ei ole paras mahdollinen, ei minulla ollut minkäänlaista ongelmaa. Kertokaapas lähiaikoina käyneet onko tilanne muuttunut? Miltä teistä tuntuu matkatessanne siellä?
Olen reppumatkailija, menen kaupungista toiseen bussilla ja pidän siitä. Tammikuussa menen uudestaan kahdeksi kuukaudeksi ja kovasti odotan sitä. Tällä kertaa suunta on itään päin, mutta sanovat että Veracruzissa on vähän levotonta. Kiinnostaa kuitenkin kovasti.
Meksikon turvallisuus
Vera.x
1
874
Vastaukset 1
- fiesta jalisco
Käy katsomassa US Government State Departmentin nettisivuilta millaisia varoituksia (travel advisory) mahdollisesti antavat Meksikoon. Ehkä Suomenkin valtiolla on vastaavanlaista informaatiota tarjolla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "3551491- 1141206
- 1151075
- 116851
Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh22847- 111822
- 18470
- 38454
Vaikea löytää samantyylistä miestä
Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i93441- 36423