mariska dobberi

pullopersesika1972

olin ulkoiluttamassa dobberiani käärmetalon sisäpihalle klo.17,30 kun rapusta A tuli bulldoggi hampaat irvessä, mies ei osannut koirista mitään, koirani haistoi aukiolleessa rapussa jonkun jättämän ruokakassin, josta yritti anastaa mm.rahkaa JA MAKKARAA kaikille sitä koiria annetaankin.
Vallilassa koirani säikähti sikalaumaa klo.18,00,sikoja oli useita.Siat kuitenkin poistuivat klo.18,30 ja koirani rauhottui, ajattelinkin nyt viedä mariskan kävelylle klo.20,00

2

193

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hayhau

      Minä taas lenkitin koirani asiallisesti mutta itse niin väsähdin että nukahdin portaisiin kun otin kenkiä pois. Lapsi luuli että olen humalassa, on se Dobberi vilkas ja väsyttävä eläin. Sydän hakkaa ikävästi, liian väsynyt nyt mariska niin menee nukkumaan.

      • pullopersesika72

        dobermanfoorumin pahis,mariska toopermannia odotetaan saapuvaksi näyttelyyn puolentoistatunnin päästä viimeistään eli sopimuksen mukaan klo.18,00.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      110
      1074
    2. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      82
      814
    3. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      263
      593
    4. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      17
      585
    5. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      65
      531
    6. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      93
      521
    7. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      26
      502
    8. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      47
      491
    9. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      43
      466
    10. Mökötätkö, kun jäit ilman vastausta?

      Vai mitä ajattelet...
      Ikävä
      47
      427
    Aihe