Olkaahan tarkkoina ainakin tervakosken seudulla ettei lemmikkinne popsi mitään tien varresta, lenkeillä löytynyt kummallisia makupaloja tienposkilta ja tänä iltana nätisti aseteltu kulho täynnä jotain nestettä,
Koiranulkoiluttajat
koira
8236
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Pitihän taas terva mainita!
Janakkalan seutu, erityisesti terva, ei taida olla ihan tavallisten ihmisten elinpiiriä?
Päältäpäin sitä ei huomaa juurikaan moni mutta tervakoskella liikkuu muutamia "tarkkailijakoiria". Ne ovat keinotekoisia puolieläviä "olentoja" jotka on langattomasti kytketty alien maahisten luolastossa sijaitseviin tietokoneisiin. Tarkkailijakoirien kautta kerätty visuaalinen, ääni- ja hajuinformaation kerätään talteen. Myöskin on neljäs parasensorinen tallennus, joka luullakseni tarkoittaa kohdattujen tervakoskelaisihmisten aurakompleksin rakennetta.
Koirien erityistä herkkua on kalaravinto, erityisesti haukikalat. Jos kohtaat kalaa himoavan koiran niin jääpä tuokioksi tarkkailemaan sitä. Ehkä huomaat hienovaraista poikkeamista koirille tyypillisestä käytöksestä.
ja se on KOLMIJALKAINEN?
kolmas jalka on tarkoitettu hauen kiinnipitämiseen jotta se olisi helpompi syödä.
neljäs jalka, jos sellainen on, kerää tuntoanturin avulla tietoa tien suola ja sorapitoisuudesta ja pannassa oleva lähetin lähettää langattomasti tiedon soramontun päätietokoneelle.
Perhana sentään, tämä jatkuva valvonta ja tarkkailu alkaa todella ottaa päähän. VR tekee sitä, koirat tekevät sitä, illuminaattisalaliittoilijat tekevät sitä, CIA tekee sitä, Google ja facebook tekevät sitä, vaimo tekee sitä ja kohta hiekoitussoraan sekoitetut pienet liki ilmaiset nanomikrosirut tekevät sitä!
Ne puolielävät on saksan paimenkoiria, poliisista eläköityneitä vanhoja reppanoita. Pääsivät kalan makuun aikoinaan kun vainosivat alasjärven luvattomia kalastajia.
ootteko te kaikki tervakosikilaiset ihan vitipäitä?
ei mutta vähikkälän soraralli alkaa taas kohta ja koirien keräämää tietoa tarvitaa sorakuljetusten järjestelyssä