Yhtäkkiä tuli sellainen olo että halusin kuunnella kappaleen, jota en ole kuullut pitkään aikaan. Se muistuttaa hänestä, joten se on tavallaan pyhä mulle, en halua kuunnella sitä ihan noin vain. Ja se tunne tulee joka kerta, ihana ja surullinen samaan aikaan. Olisi mukava lukea mitkä biisit muille ovat sellaisia.
Se biisi
One more
9286
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Hieman hävettää tunnustaa mutta Lady Antebellumin Need You Now. Ai mun sydän särkyy ja tuntuu silti niin hyvältä.
On monia sellaisia kappaleita. Tärkein kuitenkin:
Perkele - Yellow and blue
Tämä... jos luet tämän täältä, tiedän että paljastun. Kun kuulen kappaleen, tunnen sydämessäni sen saman kivun kuin silloin. Kun ajattelen sitä, näen sintu selvänä mielessäni. Sinä iltana piirsit minulle ja sydämeni löi, kuin olisi ollut sidottuna vuosikaudet.
Onhan niitä muitakin, muttei niin vahvoja tunteita aiheuttavia. mm. Avenged Sevenfold - Dear God, Iggy Pop - Beside you jne..
tuon yhtyeen nimi on siis suomalainen p:llä alkava kirosana, yhtye itse ruotsalainen, kuten varmasti voi päätellä kappaleen nimestäkin :)
Phil Collins: Groovy Kind of Love - joskus kauan sitten.
Meidän biisi on Gwen Stefanin Cool. Se vain on niin... huokaus. Kaikki sen kesän muistot tiivistyy muutamaan minuuttiin.
Kerropa mikä se sun biisi sitten on!
Natalie Imbruglia: That Day
Offer Nissim feat. Maya - Alone
http://www.youtube.com/watch?v=1xBgrGC54mo
Tämä ei ole mikään "meidän biisi" - tiedä, onko sellaista edes, mutta tällä hetkellä tämä sytyttää ja kertoo jotakin sisäisestä maailmastani.
http://www.youtube.com/watch?v=LYMTj8u2nd4
Tietäisitpä olevasi... *syvä huokaus*