KATTOVUOTAA SATEELLA KORVAAKO?

korvaako vakuutus yhtiö ,katto vuodon aiheuttamaa vahinkoa .? ilmeisesti piipun vierestä tulee nyt vettä ,kun sataa kaatamalla ,ei ennen ole sitä käynyt. -70 luv- talo muutoin hyväkuntoinen ja pienellä energian kulutuksella on pärjätty ,vaikka sisä lämpö 23 ast.
3576
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tietävät varmaan siellä vakuutusyhtiössäsi paremmin luulisin?

Äänestä

Eipä taida vakuutus korvata, koska vahinko on talon huollon laiminlyönti. Jos myrskyllä puu kaatuu katolle ja vettä sataa rikkinäisen katon läpi sisälle, niin silloin on kyse korvattavasta vahingosta.

Äänestä
  • Kuinkahan tässä tapauksessa kävi?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


apui1 kirjoitti:

korvaako vakuutus yhtiö ,katto vuodon aiheuttamaa vahinkoa .? ilmeisesti piipun vierestä tulee nyt vettä ,kun sataa kaatamalla ,ei ennen ole sitä käynyt. -70 luv- talo muutoin hyväkuntoinen ja pienellä energian kulutuksella on pärjätty ,vaikka sisä lämpö 23 ast.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu