Elisa laskutaa 6€ laskusta

Entinen yritysasiaka

Elisan paperilasku on muuttunut 1.11.2011 maksulliseksi (4.95€/laskua alv0%). Kyseessä on yksipuolinen ehtojen muuttaminen ja käy perusteeksi sopimiuksen irtisanomiseen ilman mitään irtisanomisaikaa.

1

238

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rynkkynen

      Minua Saunalahti huijaa edelleen sillä, että myyjä tyrkytti vuodeksi ILMAISTA puheaikaa eikä luovuttanut ennenkuin tuskastuin ja sanoin ookoo. En ottanut sitä kuitenkaan käyttöön, en koskaan soittanut sillä yhtään puhelua enkä lähettänyt yhtään ainoaa viestiä. Vuoden päästä tuli 6-8 e vuosimaksulasku, sille korkolasku, uhkauskirjeitä, ulosottouhkauksia, perintätoimistokirjeitä ym ym ja summa nousi moneen kymmeneen euroon.
      Soitin Saunalahteen ja sain heidät peruuttamaan laskun.
      Vuoden päästä alkoi sama show.
      Menin saunalahden toiipisteeseen raivoissani ja siellä mies pahoitteli tapahtunutta, poisti kuulemma kaikki tietoni rekisteristä ja sanoi että nyt ei laskuja enää voi tulla.
      Vaadin siitä kuitenkin häneltä kirjallisen lupauksen ja sen myös sain.
      ARVASIT OIKEIN! Nyt vuoden päästä postilaatikkooni tipahti jälleen lasku vuosimaksusta jota en ollut koskaan käyttänyt.
      Kun nykyisin joku suoramyyjä soittaa ja tyrkyttää Saunalahtea, sanon suoraan että vaikka se olisi maan ainoa myyjä, Saunalahtea EN KOSKAAN OSTAISI!

      Kuukausi sitten mieheni sai muuten Saunalahdelta laskun jostain laajakaistasta, jota hän ei ollut tilannut koska meillä on laajakaista-asiat aivan kunnossa eikä todellakaan Saunalahden liittymää.

      RIKOSPOLIISIT HUOM! Aivan varmasti jotkut ihmiset maksavat perättömät Saunalahden laskunsa tuskaannuttua jatkuvaan uhkailuun, osa varmasti maksaa ihan epähuomiossa muoden laskujen mukana. Tämä on aivan varmasti yksi osa Saunalahden liikeidasta!!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka tekee näitä aloituksia

      jotka aina ovat tällaisia.... Nämä on jonkun saman ihmisen käsialaa, joka paukuttaa tänne loputtomasti ketjuja, joissa
      Ikävä
      38
      4193
    2. Persujen kannatusromahduksen syynä bensan ja kaljan hinnan nostot

      Marinin aikaan bensalitra 1,3e ja laatikon Sandelsia sai Lidlistaä 22 eurolla. Nyt hinnat ovat nousseet noin 50 prosent
      Maailman menoa
      251
      3477
    3. Juhana Vartiainen(ex-sd): Köyhien pitää tehdä jotain elämälleen säilyttääkseen tukensa

      Juhana Vartiainen ehdottaa Suomeen ”Tanskan mallia”, jossa sosiaaliturvaa saadakseen pitäisi hakea ensisijaisesti etuuks
      Maailman menoa
      257
      3254
    4. Miksi tunnustukselliset muslimit saapuvat länteen?

      Onko koskaan kysytty, että miksi islamilaisesta maailmasta tuleva tunnustuksellinen muslimi tarvitsisi turvapaikkaa väär
      Maailman menoa
      268
      2518
    5. Oot mahtava tyyppi

      En tiedä luetko palstaa. Koitan siitä huolimatta. Oot mun mielestä tosi erityinen tyyppi. Nopeesti taisin ihastua. Jot
      Ikävä
      26
      1829
    6. En ymmärrä näitä SDP:n ja muun vasemmiston kannattajia

      Eivätkö ihmiset tiedä, että Suomen ongelmat johtuvat vasemmistolaisesta yhteiskuntamallista? Suomessa on ollut vasemmis
      Maailman menoa
      131
      1745
    7. Rydmanin nousu sote-ministeriksi on kauttaaltaan irvokas

      Mutta samalla se oli ainut todennäköinen lopputulema. Se myös alleviivaa sitä, mistä tällä hallituksella ja aivan erityi
      Maailman menoa
      248
      1533
    8. Sofia servasi Pikku-Villen suvereenisti

      – Ihanko tosissaan tuleva sosiaali- ja terveysministeri hyökkää oppositiopuolueen puheenjohtajaa vastaan siksi, että täm
      Maailman menoa
      11
      1315
    9. Harmi, etten koskaan saa tietää

      Olinko vai olenko sun kaivattusi, Jii…
      Ikävä
      120
      1125
    10. viikonloppu lähestyy

      ja tiiän sen jo valmiiks et en pysty olee selvinpäin. oisitpa kieltämässä ja rauhoittamassa minua. en tiedä olisiko sinu
      Ikävä
      19
      1109
    Aihe