Moi!
Pidän nyt toista välivuotta työskennellen suomessa ja alkaa näyttää siltä että työt loppuvat kohta. Olen miettinyt mitä alkaisin hommailemaan, kun opiskelu kiinnostaa tällä hetkellä enemmän kuin työt niin huomasin sitten tällaisen kurssi vaihtoehdon.
EF:n sivuilla kerrotaan tuosta yliopistoon valmentavasta kurssista että
"Opintokokonaisuus yhdistää englannin opiskelun, kielitutkintoon ja yliopistoon valmentavat opinnot sekä opiskelutaito-ohjauksen ja ainekohtaiset valinnaisaineet. Ohjelman menestyksekkäästi suorittaneille opiskelijoille takaamme jatko-opiskelupaikan yhdessä yli 150 yhteistyöyliopistostamme tai mahdollisuuden hakea mihin tahansa opiskelumaansa yliopistoon."
Onko kellään kokemuksia ko. ohjelmasta? Olisi kiva kuulla kokemuksia ym. :)
EF University Foundation Year
asdadsd
0
67
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai949277Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki574826Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.414521Jos samassa autossa istuu romani, somali ja venäläinen, kuka ajaa?
Arvioiden mukaan romanit lähtivät noin 1000-luvulla liikkeelle pohjois-Intiasta. Nyt 1000 vuotta myöhemmin he ovat levit542845Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.1001556- 401336
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441276Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?641232Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota431214Kannattaa toimia yleisesti ottaen
Ajoissa. Vaikka miten paljon haluan ja tunnen, olen löytänyt nyt elämääni jotain uutta ja se todennäköisesti edistyy, jo1691154